• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór tabletu na studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Urządzenia mobilne przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
Witam. Planuje zakup tabletu do edukacji/kodowanie/ na uczelnie.Cena max 1500zł, uwzględniam również tablety używane. Na oku mam surface pro 2 128gb oraz sprzęt od Apple. I tutaj moje pytanie. Jak z kodowaniem na takim sprzęcie z iOS? Apki do kodowania są płatne? W ogóle może coś ciekawego polecicie? Najlepiej z dyskiem ssd 128gb.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Na Twoim miejscu zastanawiał bym się nad ultrabookiem. Nie ma sensu dopłacać do dotykowego ekranu, skoro Ci zależy na kodowaniu. Chłodzenie powinno być lepsze, więc wydajność też. Z tego co pamiętam to samo oprogramowanie do tworzenia aplikacji ma urządzenia Apple nie jest płatne, jednak stworzenie konta w sklepie iTunes kosztuje 100$ na rok, co w porównaniu do Google Play jest szaloną różnicą. Warto też mieć urządzenie do testowania.
komentarz 4 września 2016 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
A polecasz jakiegoś ultrabooka najlepiej do tych 1500 ale może być tańszy / używany.
komentarz 4 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Niestety. Jednak warto się rozejrzeć przede wszystkim za rozdzielczością, pracą na baterii(choć na uczelni powinien być dostęp do prądu) oraz miejscem na dysku.
+1 głos
odpowiedź 4 września 2016 przez gierasinskiw Użytkownik (510 p.)

Do kodowania musisz mieć klawiaturę. Pomyśl nad urządzeniem typu dwa w jednym np. http://www.sferis.pl/p/387071-2w1-lenovo-yoga-300-11-80m1008hpb-n3700-116-4gb-500gb-wi10-bialy.html lub laptopem. Tylko za pieniądze które chcesz wydać będzie to mało wydajny sprzęt.

komentarz 4 września 2016 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
Tak, wszystkie tablety które rozważam posiadają klawiaturę. Jeszcze myślałem o zakupie jakiegoś używanego laptopa do tych 500zł oraz dokupieniu ssd.
+1 głos
odpowiedź 4 września 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
Kodowanie na tablecie ? Nie wiem, czy byłby to dobry pomysł. Apki do kodowania (?).Tablet nie jest stworzony do takich rzeczy.

Najlepsze według mnie rozwiązanie to taki ultrabook-tablet, gdzie masz odłączaną klawiaturę (ultrabook 2 w jednym), do tego jakiś win10 albo linux i możesz pisać programy w dowolnej technologii zachowując mobilność tabletu.
komentarz 4 września 2016 przez Jedyn Obywatel (1,200 p.)
Tak rozważam zakup tabletu z klawiaturą inaczej byłoby to bez sensu
0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
To lepiej microsoft surface pro, lenovo yoga albo ultrabook lub netbook. Niektóre lepsze aplikacje są płatne, awydajność i wygoda jak dla mnie ponizej oczekiwań.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2020 w Urządzenia mobilne przez trebuhhh Użytkownik (740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 446 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w Urządzenia mobilne przez reaktywny Nałogowiec (40,950 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...