• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z zaincludowaniem sdl

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 3 września 2016 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Cześć. Próbowałem zaincludować SDL2, ale napotkałem na przeszkodę. Otóż gdy includowałem biblioteki: SDL2, SDL2 image, SDL2 mixer oraz SDL2 ttf i odpaliłem program to od razu mi wyskakuje: unresolved external symbol dla: SDL_Init, SLD_Quit oraz WinMain@16.

Moje flagi kompilatora dla SDL wyglądają tak:

SDL2main.lib
SDL2.lib
SDL2_image.lib
SDL2_mixer.lib
SDL2_ttf.lib
1
komentarz 3 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Pokaż kod i jakieś zrzuty ekranu z dołączonymi plikami. Nie zaszkodziłaby również wersja kompilatora i wersja biblioteki.

Są to podstawowe informacje na temat linkowania biblioteki i nadal nie rozumiem, dlaczego wszyscy nie opisują w taki sposób swoich problemów.

komentarz 3 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

Wersja biblioteki to 2.0.4 dla sdl. Kod taki podstawowy:

#include <SDL.h>

int main(int args, char *argv[])
{
	SDL_Init(SDL_INIT_EVERYTHING);

	SDL_Quit();

    return 0;
}

 

Ścieżki do libów mam dobrze bo tak to by wyskoczył inny error

Kompilator to Visual Studio (czy tam c++) 2015

 

 

 

komentarz 4 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Mam rozumieć, że pobrałeś wersję SDL2-devel-2.0.4-VC.zip?

komentarz 4 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
No, tak
komentarz 4 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Prawdopodobnie biblioteka jest przystosowana do starszej wersji kompilatora. Ewidentnie widać błędy w odczycie funkcji...
komentarz 4 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ech, szkoda bo sdl był idealnym rozwiązaniem dla mnie. Obsługa dźwięków, łatw tworzenie tekstów 2d, i kilka innych rzeczy...
komentarz 4 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
SFML, Allegro?
komentarz 4 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

SFML to ewentualnie tylko do dźwięków gdyż potrzebuje swojego okna do rysowania tekstu.

window.draw();

A o allegro całkowicie zapomniałem O.o

komentarz 4 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Od Allegro sam zaczynałem, ale to była wersja 4. Teraz jest 5, która zawiera sporo usprawnień. Choć jest funkcyjna, niczego jej nie brakuje. Sam mam zamiar coś naskrobać w niej, bo SFML się lekko nudzi wink

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Pliki *.lib to nie są flagi kompilatora tylko pliki, które musisz podlinkować do programu. Ten problem wygląda na błędne dodanie ścieżek w opcjach projektu.

Jak instalowałeś SDL2?

Czy ściągałeś z ich strony i manualnie dodawałeś wszystko do projektu (ścieżki kompilatora/linkera) czy też używałeś pakietu NuGet? Jeśli to pierwsze to spróbuj użyć NuGet'a on wszystko za Ciebie zrobi. (Tools->Nuget Package Manager -> Manage NuGet Packages For Solution). Najpierw musisz zainstalować NuGet'a(Tools->Extensions and Updates i wyszukujesz NuGet).
komentarz 4 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Zrobiłem to tak że pobrałem z oficjalnej strony potem podałem ścieżki do include, lib, a potem podałem pliki do podlinkowania.
1
komentarz 4 września 2016 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
To zrób to za pomocą NuGet'a, powinno działać bez problemu wersja 2.0.4 działa na VS2015. Z poprzednimi wersjami jest problem z symbolami.
komentarz 4 września 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

najpierw musisz zainstalować NuGet'a

(Może źle pamiętam, ale jak ostatnio instalowałem VS to NuGet był preinstalowany.)

komentarz 4 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Już go od dawna mam, zainstalowałem razem z vs

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w C i C++ przez Tomek Kozioł Obywatel (1,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2016 w C i C++ przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w C i C++ przez Slavian Początkujący (420 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...