• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Łączenie z windows Api przy pomocy Node ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
153 wizyt
pytanie zadane 3 września 2016 w JavaScript przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)
edycja 3 września 2016 przez uRTLy
Siemka

Jest możliwośc połączenie przez Node z windows Api abym mogl odczytywac z windowsowych "inputow" wartosci ? Coś czytałem o jakichś DLL ktore trzeba wszczepic w aplikacje ale jak sie za to zabrac ?

Nie chce nic pisać w C++ a chciałbym czytyać z jakichś osobnych aplikacji przepływ danych tzn tekst głównie np czat albo coś takiego i przesyłać z Node do Elektrona. Nie chce używać image Recognition. Druga rzecz o ile to wszystko jest możliwe to jak potem takie dane wzięte z tego api, zakładając że już są nawet w uzyciu apki elektronowej - jak potem przesłać je do skryptu AutoIt ?

Trzecia rzecz - jest opcja pisania skryptów AutoIt w  JavaScript ?  

Póki co znalazłem 2 paczki na npm które mogą mieć z tym coś wspólnego ale potrzebuje jeszcze czasu żeby je przetrawić. Przy okazji powiedzcie czy mają te paczki w ogóle coś wspólnego z tym co chce robić.

https://www.npmjs.com/package/edge-atom-shell

https://github.com/node-ffi/node-ffi

 

Bez obaw nie chodzi mi o żadne czitowanie ani botowanie, wszystko w moralnych normach i raczej legalnych, chodzi o zwyczajną automatyzacje i też ciekawość :).. A tłumaczenie co chce stworzyć nie jest warte świeczki heh .

 

edit:

czytałem jeszcze coś w docsach Elektrona o łączności między processami w windows ( mogę bredzić, nie mam za wiele pojęcia o działaniu OS), myślicie że ma to coś wspólnego z moim problemem ? Nie wiem da się jakoś puszczać requesty do innych procesów ?   Albo czytać co przesyła ten process do windows Api ? Bo tak to chyba działa z tego co mi się wydaje - każda aplikacja używa WindowsApi do wyświetlania danych ? Czytałem coś podobnego ale nie mogę teraz linku znależć, w każdym razie jakby nadpisać te metodę aby wysyłała stringi na których mi zalezy tam gdzie chce.

Oczywiście to zlepek luźnych informacji które gdzieś znalazłem i próbuje sobie je usortować więc traktujcie to jako głośne myślenie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 września 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Czy nie chodzi CI przypadkowo o Windows Host Script? Ta biblioteka ma sporo możliwości (wraz z wejściem do powłoki shell (sic!) ) Ale z tego co wiem działa to jedynie jako makro.
komentarz 7 września 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)

Windows Host Script - okej obadam. Ale jeżeli to odpowiednik AutoIT w JS to nici z tego bo bez rozwiązania pierwszej części problemu nie dojdę  do użycia go laugh.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w C i C++ przez Daquas Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Inne języki przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 297 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...