• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ (pseudokod) - sortowanie przez wybieranie (selection sort)

0 głosów
472 wizyt
pytanie zadane 3 września 2016 w C i C++ przez Kamyk Nowicjusz (120 p.)
http://zapisz.net/images/212_pytnaie.jpg

Witajcie, nie mam pojęcia jak zabrać się za to zadanie, może mógł by ktoś je rozwiązać i dopisać jakąś analizę? Wiem jak działa sortowanie przez wybieranie ale jakoś mam problem z ogarnięciem tego na strukturze. Z góry dzięki!
komentarz 3 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (187,390 p.)
Wystarczy chwilę pomyśleć i znać podstawy obsługi struktur.

Sprawa wygląda tak, że sortujesz dane tak samo jak tablicę, lecz odnosisz się do pól struktury, nie elementów tablicy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 września 2016 przez Szykem2 Nałogowiec (29,770 p.)

mógł by ktoś je rozwiązać i dopisać jakąś analizę?

Forum raczej jest po to by zapytać o wskazówki/pomóc rozwiązać problem, a nie podać gotowe rozwiązanie na tacy, aczkolwiek dobrze, że chcesz jakąś analizę rozwiązania.

Nie dam Ci gotowego kodu ale powiem jak można to rozwiązać. Mówisz, że wiesz jak działa selection sort. Czyli umiesz zaimplementować ten algorytm dla zwykłej tablicy liczb/znaków. Rozwiązanie tego problemu jest praktycznie identyczne tylko musisz zaimplementować jakieś porównywanie tych struktur. Możesz przeładować operator < albo, jeśli nie możesz zmieniać nic w podanym kodzie, funkcję np. lessThan i porównywać odpowiednie pola struktury, albo odnosisz się do pól struktury operatorem wyłuskania.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 116 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,141 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Stary wyjadacz (13,480 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 386 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

67,117 zapytań

114,065 odpowiedzi

241,764 komentarzy

47,028 pasjonatów

Przeglądających: 208
Pasjonatów: 2 Gości: 206

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...