• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk zewnętrzny, pytania?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
561 wizyt
pytanie zadane 3 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)
Myślę nad kupieniem dysku zewnętrznego do mojego laptopa. Czy podłącza się go przez USB? Czy mogą równocześnie działać 2 dyski (zewnętrzny i wewnętrzny)? Czy nie ma problemu, żeby komputer (laptop) go wykrył? Można normalnie go użytkować jak dysk wewnętrzny? Można na nim zainstalować osobny system operacyjny (jeden system na dysku wewnętrznym, jeden na zewnętrznym)? Może ktoś coś jeszcze mi może o nim powiedzieć?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Czy podłącza się go przez USB?

Nie podałeś żadnego modelu więc skąd mamy to wiedzieć? Czytaj specyfikację.

 Czy mogą równocześnie działać 2 dyski (zewnętrzny i wewnętrzny)?

Tak, a dlaczego miałyby nie móc?

 Czy nie ma problemu, żeby komputer (laptop) go wykrył?

W teorii jakiś problem może zdarzyć się zawsze, ale osobiście nigdy żadnego nie spotkałem. 

Można normalnie go użytkować jak dysk wewnętrzny?

Dysk wewnętrzny służy do przechowywania danych, zewnętrzny również. W jaki sposób chciałbyś inaczej używać dysku?

Można na nim zainstalować osobny system operacyjny (jeden system na dysku wewnętrznym, jeden na zewnętrznym)?

Zapewne dysk będzie na USB, jeśli więc ustawisz sobie bootowanie z USB to nie powinno być problemu.

 Może ktoś coś jeszcze mi może o nim powiedzieć?

Po prostu dysk to dysk, co więcej mówić? Osobiście posiadam jakiegoś Samsunga o pojemności 1TB na USB 2, nie ma żadnych problemów z wykryciem zarówno pod Windowsem jak i Linuxem, trzymam tam kopie zapasowe, zdjęcia, filmy itp. W chwili obecnej pojemność 1TB to myślę, że już właściwie standard, a jeśli chodzi o interfejs to polecałbym brać przyszłościowo USB 3.0 nawet jeśli masz komputer, który jeszcze go nie obsługuje - są dużo wyższe prędkości.

2
komentarz 3 września 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Owczarek Niemiecki to Pasjonatka jest. wink

komentarz 3 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Och, jeśli tak to przepraszam - "Owczarek" jakoś tak automatycznie podpowiada "on", a na profilu brak innych wskazówek wskazujących na płeć typu np. imię.
komentarz 3 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

Dodałbym jeszcze, że bootowanie z USB zależy od BIOSu. Starsze komputery mogą mieć z tym problem. Dodatkowo instalowanie systemu operacyjnego na zewnętrznym dysku jest możliwe, ale z wyłączeniem rodziny Windowsa

komentarz 3 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Co do pierwszego się zgodzę. Ale co do drugiego miałbym wątpliwości, głowy nie dam bo nigdy tego nie robiłem, ale można spotkać poradniki, które pokazują, że się da - pierwszy przykład z brzegu: http://lifehacker.com/how-to-run-a-portable-version-of-windows-from-a-usb-dri-1565509124
komentarz 3 września 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)

The Enterprise version of Windows 8 has a feature called Windows To Go that lets you install a portable version of Windows on a "certified" flash drive. 

Co do innych metod to kiedyś próbowałem czegoś takiego i niestety wtedy mi się nie udało tego zrobić. Już nie pamiętam jakiego sposobu próbowałem. Moim zdaniem gdyby to było choć w połowie takie łatwe i przyjemne jak na Linuxie to Microsoft nie marnowałby czasu na tworzenie ww. funkcji i to w najdroższej wersji systemu.

komentarz 3 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Okej, jak mówiłem nie robiłem tego więc po prostu nie będę się spierał - możliwe, że masz rację.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 211 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez whiteman808 Obywatel (1,780 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 462 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...