• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Następna runda

Object Storage Arubacloud
+1 głos
336 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w C i C++ przez Bras Nowicjusz (130 p.)
edycja 2 września 2016 przez HaKIM
Cześć, mam takie zagadnienie. Otóż mam napisaną już grę w obiektowym C++, ale składa się ona z jednej planszy. W jaki najlepiej sposób kontynuować/podłączyć drugą planszę i ją okodować? Szczegółowiej to po wygraniu przez gracza planszy, pojawia się napis o treści zwycięskiej i chciałbym aby po kliknięciu można było przejść do następnej rundy. Korzystam z C++ Buildera.

Kod: http://pastebin.com/6idfBqmw
komentarz 2 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
używasz jakiegoś frameworka?
Jeżeli to gra konsolowa to możesz użyć system("cls") do wyczyszczenia wszystkiego i pisać dalej instrukcje
komentarz 2 września 2016 przez Bras Nowicjusz (130 p.)

Gra po zakończeniu wygląda tak jak poniżej, cała od podstaw napisana w C++ Builderze

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 września 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)

Albo korzystasz z gotowych mapek, czyli wcześniej stworzonych tablic (możesz je wczytywać z pliku), albo używasz polimorfizmu..
Bazowa klasa -> Poziom
Klasy dziedziczące z klasy bazowej -> Poziom_1, Poziom_2, Poziom_3 itd.
Prosty przykład:
http://cpp.sh/5ry76
Nie mam jednak pewności.. czy takie rozwiązanie w Builderze zadziała

komentarz 2 września 2016 przez Bras Nowicjusz (130 p.)
no właśnie nie do końca wiem, w którym miejscu umieścić takowe kody ;/ W sensie na czysto to rozumiem ideę, ale w C++ Builderze gdzie wszystkie nagłówki wywołuję kliknięciami, nie bardzo wiem jak to wpleść w kod.
komentarz 2 września 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Może spróbuj stworzyć te klasy jak podałem ci w przykładzie.. a w klasach "poziomów" będą po prostu znajdowały się odpowiednie obiekty, które znajdują się w danym poziomie.
komentarz 2 września 2016 przez Bras Nowicjusz (130 p.)
Ech, obejrzałem teraz jeszcze raz filmik o polimorfizmie ale nijak mi to pasuje... chyba niestety jestem zbyt początkującym programistą na to ;p Ale i tak dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,868 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,829 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...