• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10-strasznie wolno ostatnio działa.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
5,037 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Witam,

strasznie wolno otwierają mi się strony na operze+mozilla czy nawet IE, filmiki już lecą ok. Próbowałem z włączonymi adblockami i bez , w domu dostawca usterki nie wykrył przy zgłoszeniu. W pracy mam internet 500/100 i też działa wszystko dramatycznie. Ściągnąłem 360 total security i bez poprawy tak samo na avirze. Obecnie jestem bez antywirusa i pomsłu :X od nowości tj luty. działał w miare ok jak jak na taki sprzęt, a teraz to dramat.

Urządzenie to: acer aspire switch 10 .
komentarz 2 września 2016 przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
A komputer się zacina czy tylko internet ?
komentarz 2 września 2016 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Prawdopodobnie uroki win10. Najnowsza winda jest strasznie nie zoptymalizowana i niestabilna. Można powiedzieć że win10 to wersja beta... Zachęcam do przejścia na Linuxa np. Ubuntu, Mint albo Fedora : )
komentarz 3 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Mi win10 świetnie działa i nie narzekam

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 września 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Sprawdź po WiFi i na kablu czy jest różnica potestuj speedtestem prędkość i ping.Nagraj sobie Linuxa np.Ubuntu na płytę albo pendriva i odpal w trybie LiveCd wtedy sprawdzisz czy to wina systemu.
+1 głos
odpowiedź 3 września 2016 przez Abel Mądrala (5,140 p.)
Od siebie to mogę dodać tyle , Windows 10 to moim zdaniem przegięcie pały ze strony Microsoft.

Dlaczego ? otóż w Windows 10 Microsoft postąpił maksymalnie chamsko pod względem inwigilacji użytkownika

mało tego że nie pozwala na instalacje aktualizacji wtedy kiedy tego chce użytkownik to jeszcze nie pozwala wybrać wybrać aktualizacji które chcemy zainstalować . Prawie wszystko w Windows 10 śledzi poczynania użytkownika i wysyła informacje na ich serwery .

A nawiązując to twojego problemu , moim zdaniem powodem zwolnienia komputera są właśnie te aktualizacje

Miałem Windows 10 i miałem podobnie jak ty  , na początku wszystko dobrze działało , ściągał aktualizacje prawie codziennie , pewnego dnia dałem mu restart i w tym momencie doznałem szoku

Niby wszytko standardowo pojawił się komunikat że instaluje aktualizacje (normalka pomyślałem ) ale to instalowanie trwało 3 godziny w czasie którego restartował się 4 razy . Po zainstalowaniu tego już nigdy nie działał tak jak powinien .

próbowałem tak samo jak ty czyszczenia, antywirusów , bez antywirusa , nic to jednak nie dało .Zainstalowałem Windows 7 i nawet nie chce słyszeć a tym dziwnym inwigilacyjnym wynalazku Microsoftu jakim jest Windows 10
0 głosów
odpowiedź 2 września 2016 przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
Może spróbuj zrobić to co na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=7AYOTuoKgV0
0 głosów
odpowiedź 3 września 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Odpal sobie wersję live jakiegoś linuxa np. ubuntu. Wówczas zobaczysz czy to win10 tak zamula czy internet ^^ Prostszego sposobu aby dowiedzieć się co zamula, nie widzę cheeky

0 głosów
odpowiedź 3 września 2016 przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Odpaliłem Linuxa z VB i tam śmiga ładnie ale jednak do szkoły mi jest niestety potrzebny windows :X

Zacina się internet, komputer działa prawidłowo. Na kablu nie mam jak sprawdzić bo ten laptop nie ma wejścia na kabel internetowy :D Problem tylko jak tutaj wrzucić windows 7 skoro to taki laptop z tabletem odpinany dotykowy? Speedtest pokazuje w domu 8/1 ping 40 w pracy 480/70 ping 3 więc internet jest ok.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2017 w C i C++ przez (nie)anonymous Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Milo Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 680 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w Urządzenia mobilne przez jakubmark Początkujący (370 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...