• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed BuilderEngine/XAMPP - logowanie do MySQL

Object Storage Arubacloud
–1 głos
521 wizyt
pytanie zadane 2 września 2016 w Systemy CMS przez Bartosz Kowalski Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 2 września 2016 przez Arkadiusz Waluk

Witam.

Na wstępie powiem, że jestem kompletnie zielony, więc fachowcom może się moje pytanie wydać głupie, ale wczoraj spędziłem cały wieczór na poszukiwaniach i niespecjalnie coś mi z tego wyszło, także do Was się z tym zwracam.

Polecono mi CMS-a BuilderEngine, a jako serwera używam XAMPPa. Jednak BE nie ułatwia mi zadania, ponieważ nie potrafię odszukać danych wymaganych do logowania:

W Wordpressie wystarczyło odpalić plik config i wszystko było, a tutaj nie wiem, jak się do tego zabrać. 

Z góry dziękuję za pomoc :)

komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 2 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Wrzuć w Google translator to co Ci posze jako placeholder w inputach. Np. "ENTER MYSQL USERNAME" ....

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 2 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 2 września 2016 przez HaKIM
 
Najlepsza
Hm, trochę nie rozumiem. Tego CMSa zupełnie nie znam, ale jak rozumiem próbujesz go zainstalować i podczas instalacji prosi Cię o dane do połączenia z bazą? Podaj więc te dane i samo wszystko powinno się zapisać gdzie trzeba.

Nie wiem po co chcesz szukać jakiegoś pliku configu, tam i tak danych nie będzie bo musisz sam wprowadzić poprawne dane dla swojej bazy.
komentarz 2 września 2016 przez Bartosz Kowalski Nowicjusz (150 p.)
No tak, tylko jak wpisuję dane, które są poprawne (a przynajmniej tak mi się wydaje), to instalator twierdzi, że wcale nie. Więc czy mogę te dane zresetować/gdzieś podejrzeć?
komentarz 2 września 2016 przez Bartosz Kowalski Nowicjusz (150 p.)
Ok, działa.

Dzięki serdeczne za pomoc, Panowie :)
komentarz 2 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Nie za bardzo. Na pewno wpisujesz poprawne dane? Jeśli korzystasz z phpmyadmin to są to te same dane na które się tam logujesz. Bazę danych możesz dla porządku stworzyć nową.

Wspominałeś o Wordpressie, jeśli masz go zainstalowanego i działa to w jego plikach konfiguracyjnych możesz podejrzeć co masz wpisane i powinno działać tak samo.

A jeśli danych nie zmieniałeś to być może po prostu są domyślne dla XAMPPa? Login root i hasło puste.

komentarz 2 września 2016 przez Bartosz Kowalski Nowicjusz (150 p.)
Stworzyłem nową bazę i zadziałało :) Dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 787 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w PHP przez rejzer Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w PHP przez rejzer Użytkownik (680 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w PHP przez qp2 Nowicjusz (200 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...