• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabawne właściwości w narzędziach dla developerów.

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
498 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w Offtop przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
edycja 2 września 2016 przez Kornelia Kobiela

Chyba takiego pytania jeszcze nie było. Programiści, administratorzy i pozostali ludzie z działu it na co dzień korzystają z wielu narzędzi. Osobiście często wybieram te na licencji open-source, nie tylko ze względu na filozofię i dostępność, ale również poczucie humoru. W różnych tego typu narzędziach można znaleźć ciekawe opcje i właściwości. Znajdźmy je wszystkie! A przy okazji pokażmy jaka siła jest w otwartym oprogramowaniu.

To może ja zacznę. W systemach Linux opartych na Debianie mamy system zarządzania pakietami APT. Za jego pomocą instalujemy oprogramowanie. Ale ten program posiada też moc super krowy.

 apt-get moo

Po wpisaniu do konsoli apt-get moo, ujrzymy krówkę narysowaną ze znaków ASCII.

Druga przedstawiona przeze mnie sytuacja, będzie dotyczyć narzędzia Mocha, które służy do pisania testów jednostkowych dla JS. Jeżeli chcemy, możemy odpalić testy w ten sposób:

nyan

EDIT:

No przypomniało mi się, że jest jeszcze taki aptitude - czyli nakładka na apt, który nie ma mocy super krowy. 

$ aptitude -v moo
W tym programie naprawdę nie ma żadnych niespodzianek.
$ aptitude -vv moo
Czy nie pisałem już, że nie ma tu żadnych niespodzianek?
$ aptitude -vvv moo
Dość tego!
aptitude -vvvv moo
No dobrze. Czy jeśli coś ci pokażę, dasz mi spokój?
$ aptitude -vvvvv moo
Proszę bardzo.

                               /----\
                       -------/      \
                      /               \
                     /                |
   -----------------/                  --------\
   ----------------------------------------------
$ aptitude -vvvvvv moo
Co to jest? Oczywiście słoń zjadany przez węża.

Podacie coś jeszcze?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 września 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
  1. sl
  2. fortune 
komentarz 2 września 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Możesz się rozwinąć?
1
komentarz 2 września 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)

1. sl - program na linuxa, dostępny w większości dystrybucji. Jak się pomylisz i wpiszesz sl zamiast ls, to przez terminal przejeżdża lokomotywa laugh

2. fortune - jak wyżej, program który jest dostępny w większości dystrybucji. Po wpisaniu tej komendy w oknie terminala pojawia się jakiś cytat lub powiedzenie związane z wolnym oprogramowaniem / komputerami.

Dzięki dzieciaki, że mnie zdownvotowaliście xD, lekcje odrobione?

+1 głos
odpowiedź 2 września 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
edycja 2 września 2016 przez shadou102

Star Wars w konsoli:

  1. telnet towel.blinkenlights.nl

Spadające literki z Matrixa:

  1. apt-get install cmatrix
  2. cmatrix
2
komentarz 2 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
ale cmatrix to program który to symuluje a nie jest narzędziem dla developera ;>

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w Grafika i multimedia przez RAD Obywatel (1,810 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 98 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2020 w Offtop przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w SQL, bazy danych przez frederrer Użytkownik (740 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...