• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poziom matematyki na studiach

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
7,827 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MiO Obywatel (1,310 p.)
Witam!
Jestem tegorocznym maturzystą, który od zawsze chciał być programistą, dostałem się na UTP - informatyka stosowana, jednak mam pewne obawy.

Konkretnie chodzi mi o to jak duża rozbieżność jest w poziomie matematyki stopniu logicznym, abstrakcyjnym w porównaniu do szkoły średniej. Obawiam się, gdyż matura nie poszła mi najlepiej (Podstawa - 78, R - 6). Dostałem się na miejsce 118 z 120 i boje się, że nie utrzymam się zbyt długo :/ Arkusze lat poprzednich szły mi znacznie lepiej(stres chyba mnie zjadł wystarczająco :/)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 września 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
wybrane 1 września 2016 przez MiO
 
Najlepsza

O witam kolegę z UTP. Jestem na tym samym kierunku, tylko na trzecim roku. Matematyka jest do ogarnięcia, jeśli będziesz uważał na zajęciach, to naprawdę nie ma bata, żeby tego nie zdać. Na uczelni można dostać książkę prof. Lassaka Matematyka dla studiów technicznych, jest fajnie napisana, ma sporo zadań. Będzie dobrze i nie zamartwiaj się. 

komentarz 1 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
edycja 1 września 2016 przez MiO
Dzieki :D Uspokoiłaś mnie
komentarz 1 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
edycja 1 września 2016 przez MiO
Przy okazji skorzystam, mogłabyś choćby na pw napisać mi na jakich wykładowców lepiej trafiać ?? :D
0 głosów
odpowiedź 1 września 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Analiza matematyczna (całki, pochodne itd.) Algebra, Statystyka, Matematyka dyskretna... do samych całek są podręczniki grubsze od całego podręcznika w liceum ;D (oczywiście nie trzeba znać całek aż tak dogłębnie). W każdym bądź razie matematyka na studiach jest x razy trudniejsza od tej w liceum(gdzie xeN i x>10). Jak się przyłożysz to jakoś zdasz. ;)
komentarz 1 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
Dzięki :D Akurat szczeście (chyba), że tak praktycznie tylko 3 semestry mam matematyke ;d 1 rok matma 3 semestr dyskretna i koniec ;d
komentarz 1 września 2016 przez niepowiem Nowicjusz (160 p.)
Masz rację, ale nie zapomnijmy, że inżynierskie to 3,5 roku minimum i materiał dla każdego pracusia jest do ogarnięcia. Gorzej jak się ma rodzinę, albo pracę i na zaoczne.

 

Jak nie jesteś leń to zdasz :)
komentarz 1 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
akurat od 11 roku życia chciałem iśc na studia informatyczne więc motywacja ogromna :D dzięki wielkie
0 głosów
odpowiedź 1 września 2016 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Rozumiem UTP w Bydzi?
Chcesz mam kilka materiałów z UKW w Bydgoszczy to się odezwij dogadamy się: )
0 głosów
odpowiedź 1 września 2016 przez Hajabuza Początkujący (370 p.)
Ja osobiście przestraszyłem się matematyki na studiach , ale teraz stwierdzam że jest dużo ciekawsza od matematyki w liceum . Zależy też na jakiego trafisz wykładowcę bo jeden potrafi naprawdę dobrze wyłożyć a inny wręcz przeciwnie :)

Akuratnie mój zaliczał się do tej drugiej grupy. Ale przecież jest eTrapez  i Krystian wydaje mi się że po jego lekcjach matematyka stanie się dla Ciebie zabawą :D
1
komentarz 1 września 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Przekażę parafrazę słów osoby, która prowadziła moje ćwiczenia z matematyki: nie polecam Krystiana, w jego kursach jest mnóstwo błędów.

Obejrzałem jego kursy z szeregów i w tym zakresie potwierdzam jej słowa. Być może dla mało wymagających prowadzących (i studentów) wiedza z tego kursu będzie okej.
komentarz 2 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Krystian wyuczył 75 % inżynierów w tym kraju : DD
2
komentarz 2 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
@draghan - tu masz rację. Jak jesczze byłem na tyle głupi by iść na studia to z miejsca nas przestrzegali, że w sekundę rozpoznają czy ktoś się uczy z nimi czy z Krystianem. Nieżyjąca już profesor potrafiła uwalić całe koło gdy zobaczyła, że ktoś robi nie w sposób poprawny, tylko skrótowy i pomijający pewne matematyczne aspekty. :)

Nie tylko mowa o szeregach, ale też o całkach. Wszystko co jest po szeregach jest dość powierzchownie omówione a wszystkie przykłady do rozwiązania w ćwiczeniach podawanych przez krystiana oscylują w okół standardowych przypadków i wcale nie jest ich wiele. W każdym większym i bardziej rozbudowanym zadaniu taki student padnie na kolana.
0 głosów
odpowiedź 1 września 2016 przez hubercik Użytkownik (560 p.)
Żeby zostać programistą nie musisz mieć studiów , studia mogą pomóc, ale najbardziej w tym wszystkim liczy się skill : ) Jeśli przyłożysz się do studiów i rozwijania umiejętności w zakresie programowania to jesteś w domu, natomiast jeśli nie przyłożysz się do rozwijania swoich umiejętności to będzie kiepsko... Chociaż mogę się mylić : ]
komentarz 2 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Potwierdzam ;)
0 głosów
odpowiedź 2 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Matematyka na studiach jest lajtowaaaaaa, fizyka jest przykra : P

Z matą każdy rozgarnięty szympek sobie poradzi
komentarz 2 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
na 2 sem mam fizyke tylko xD byle przeżyć
komentarz 2 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
A to jest uczelnia techniczna ? Czy uniwerek ?
komentarz 2 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, uniwerek chociaż walczy o to by się stać Polibudą Bydgoską
komentarz 2 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Nie znam tej uczelni szczerze powiem

Wydaje mi się, że nie będą cie tam z tej fizy przerabiać

Na jakimś WAT-cie np. elektronika i telekomunikacja byłby kibel

Nie ma się co dygać

Powodzonka : D
komentarz 2 września 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
Dzięki :D

Podobne pytania

+5 głosów
7 odpowiedzi 3,532 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 10,823 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...