• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dokładnie przeskanować swój komputer przed wirusami?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,718 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Jak dokładnie mogę DOKŁADNIE przeskanować swój komputer znajdując wirusy, keyloggery itd.. Skanowałem AVG, Avast lecz jakoś nie mam pewności co do tego więc odnoszę się do was czy można jeszcze jakoś to sprawdzić? Pobierałem trochę plików więc jakiś keyloggerek lub coś na pewno tam mogło się znaleźć. Lecz oczywiście nie musiało :) I jeszcze jedno, mam dużo plików typu microsoft SQL Server, czy moge je usunac czy sa w jakims stopniu potrzebne?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
1. ADW cleaner
2. Malwarebytes
3. CCleaner
4. Pełne skanowanie jakimś antywirusem
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Po prostu wybierz jakąś opcje z pełnym skanowaniem. Użyj też programu hijackthis (jak używałem windy, to często korzystałem) wygoogluj jakie programy są dobre. Najważniejsze - ściągaj pliki z głową.
komentarz 30 sierpnia 2016 przez Squer Obywatel (1,170 p.)
Dzieki wielkie :)
komentarz 30 sierpnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,060 p.)

hijackthis

lepiej  użyć Farbar Recovery wink

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
Jeżeli system to nie Windows 10, to możesz użyć ComboFix. Z reguły, żaden wirus nie jest w stanie przetrwać takiej kuracji.
komentarz 30 sierpnia 2016 przez Toxc Mądrala (7,060 p.)
Narzędzie to bardzo potężnie ingeruje w nasz system, mogąc niejednokrotnie uczynić go bezużytecznym więc radzie uważać.
1
komentarz 30 sierpnia 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
Co cię nie zabije to cię wzmocni :p

Podobne pytania

+1 głos
8 odpowiedzi 7,232 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,509 wizyt
pytanie zadane 3 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Muminek Dyskutant (8,650 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 830 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...