• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto kupić książkę do nauki programowania czy lepiej uczyć się z internetu ?

VPS Starter Arubacloud
+6 głosów
2,183 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Offtop przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)

13 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
To zależy. ;) Książki są zawsze dobre do poczytania, gdy jesteśmy offline. Jedziesz pociągiem etc. Można podejść do problemu od strony teoretycznej. Niemniej zawsze powtarzam, że w teorii praktyka i teoria to to samo, w praktyce nie. ;)) Dlatego ważne jest by siąść przy komputerze i programować, a do tego masz już mnóstwo poradników online. Wszystko zależy oczywiście od danego języka. C++ jest bardzo rozglegle opisane, dodatkowo mamy zawsze kochany i sprawdzony MSDN. Z mniej popularnymi językami bywa róźnie, a przyjamniej jeżeli chodzi o te poradniki pisane w języku polskim. Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Jeżli pytasz, czy książki są niezbędne - odpowiedź brzmi nie. Jeżeli o to, czy się przydają - dobre książki jako rodzaj odnośnika i urozmaicenie zawsze i wszędzie. ;)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Adrian Klejs Początkujący (340 p.)
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
+3 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Polecam gorąco poradniki pana Mirosława a i książka też nie zaszkodzi.
+3 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
W internecie znajdziesz podstawy i ogólne zagadnienia. W książce będziesz miał szczegółowy opis kodu, wyjątkowe sytuacje, zadania etc :) Polecam książke jak i internet ale książka to Twoj przyjaciel ktorego mozesz rowniez zabrac ze soba na wczasy, na dwor itp
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany

Czy warto kupić to nie wiem bo ja mam tylko jedną książkę do programowania i ogólnie jej nie polecam (Szkoła programowania c++ Stephrn Prata) ale może inne książki warto kupować np. Symfonia C++ podobno jest bardzo dobra

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez EmenKa Bywalec (2,960 p.)

Hej,

 

zdecydowanie warto kupić książkę. Należy łączyć naukę poprzez różne sposoby i platformy. Codzienna praktyka pozwoli na opanowanie programowania w dużo wyższym stopniu.

Proponuję łączyć: youtube (filmiki, tutoriale m.in. Pana Mirosława, ale nie tylko), książkę (Java - Thinking in Java, C++ - Symfonia C++ itd.), aplikacje na telefon (seria "Learn" lub Java Course), praktykę (samodzielne pisanie kodu, aplikacji, projektów, stron), internetowe akademie (codeacademy i inne) oraz testy jak codility.com.

 

To właśnie poprzez połączenie wielu technik i sumienną pracę osiągniesz efekty. :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
szczerze? jedno nie wyklucza drugiego. W książce wiele rzeczy mamy opisane bardzo szczegółowo, dużo się dzieje między kolejnymi wydaniami, ponieważ nim zostanie napisana, przetłumaczona mija sporo czasu. Natomiast dokumentacja jest aktualizowana na bieżąco, szybka i łatwa dostępność do treści etc.

W wolnych chwilach czytaj książki a pisząc projekt korzystaj z dokumentacji ot taki myczek ;)
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Radziłbym to i to. Fachowa literatura i internet to są dwie różne sprawy i pozwalają spojrzeć na naukę kodowania z dwóch różnych perspektyw.
+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez AwsD Użytkownik (920 p.)
Moim zdaniem obie opcje są dobre. Dodatkowom, jeśli masz czas i środki proponuje jakieś kursy, lub po prostu porozmawiaj z osobą, która na tym się zna i może Ci pomóc.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Nie ma jakiegoś sztywnego schematu, że masz się uczyć z książki, a z kursów na internecie czy z YT nie. Ja na przykład w tej chwili łączę książkę S. Pratha i kursy Pana Mirosława. Fajnie się to wszystko uzupełnia jak na razie i radzę nie trzymać się schematów tylko uczyć się tak żeby było jak nabardziej efektywnie.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)

Warto! Przedewszystkim za ich, zwykle, drobiazgowe podejście do tematu. Przed zakupem poczytaj koniecznie opinie i komentarze wróżnych miejcach w internecie na temat danej pozycji.W ten sposób unikniesz kupna przepisanej i wydrukowanej dokumentacjilaugh

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez PoCoKomuTo Użytkownik (980 p.)
Ja osobiście zakupiłem książkę jest dosyć gruba więc i mało poręczna. Są w niej zawarte bardzo ważne i szczegółowe informacje, ale czy znajdziesz czas na jej wykorzystanie? Większość czasu spędzasz przed komputerem, możesz znaleźć barrdzo szybko rozwiązanie w różnych poradnikach albo na forach. A jeśli chodzi o poczytanie to najlepiej wrzucać sobie poradniki w pdf na telefon lub tablet :). Ważne żeby działać, nie ważne jak ;).Pozdrawiam!
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Christopher Użytkownik (670 p.)
Osobiście polecam książkę, ale radzę też sprawdzać wszelki wątpliwości w internecie.
Często różne pomyły i uwagi innych mogą być być bardzo cenne i pomocne. ;) Z książek polecam wyżej już wymienioną : Symfonia C++ pana Jerzego Grębosza.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
Osobiście to ja uczyłem się z internetu. Były przypadki, że musiałem gdzieś na zadupie, a tam internetu nie było, to przed wyjazdem zapisywałem stronę CTRL+S i po kłopocie. Książki mają dużo przykładów i wiele ćwiczeń praktycznych. Ucząć się ze strony cpp0x.pl było niewiele zadań domowych ;/
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
Ksiażka to dobra rzecz, ale uwazaj i najlepiej zdąbądź jakąś wersję próbną zanim ja nabędziesz. Jeżeli to twoj pierwszy kontakt z programowaniem to czesto mozesz spotkac sie z nieznanymi zwrotami, ktorych nikt ci nie wytłumaczy dogłębnie, jezeli jednak juz troche na ten temat wiesz i znasz troche informatycznego slownictwa, a komputer jest twoim dobrym przyjacielem, to ksiazka poruszy wiele zaawansowanych zagadnien, ktore bardzo cie rozwina. W skrocie zacznij od poradnikow a potem mozesz bez problemu przerzucic sie na ksiazki.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 459 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 708 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...