• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux obchodzi swoje 25 urodziny!

Object Storage Arubacloud
+12 głosów
654 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2016 w Offtop przez SebekChlebek Stary wyjadacz (11,290 p.)

25 lat temu Linus Benedict Torvalds zapowiedział stworzenie darmowego systemu operacyjnego.

Jakie macie z tym systemem wspomienia? :D

 

 

Tak naprawdę to spóźniłem się o 2 dni, ale co tam na świętowanie nigdy nie jest zapóźno! :D

4 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeśli dobrze pamiętam, to prace nad Linuksem były prowadzone od kwietnia 1991 roku, czyli kilka miesięcy przed tą zapowiedzią. A pierwsza wersja Linuksa została wydana 17 września tego roku :) Świętować jest co, dzisiaj chyba każda osoba posiadająca komputer ma styczność z dystrybucjami tego systemu (niekoniecznie nawet użytkując go bezpośednio, jaki systemu na telefonie czy komputerze, ale też poprzez rozmaite serwery, z którymi łączymy się praktycznie codziennie). Bez Linuksa świat wyglądałby pewnie inaczej. Życzę szystkiego najlepszego i kolejnych lat rozwoju :)
+4 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Moja historia z linuksem jest krótka, ale jak młodzieńcza miłość - niesamowicie intensywna. Tuż przed maturą laptop wyrzucił blue-screena, a na dysku wszystkie materiały, przezentacja. Not to fruu - Ubuntu z Pendrive i dane udało się odzyskać. Potem na studiach - najpierw maszyna wirtualna, ale to trochę jak całowanie przez szybę, więc po pewnym czasie 2 systemy koło siebie. Po pewnym czasie Windows, niczym zazdrosna kochanka zaczął się na mnie obrażać, to też korzystałam coraz mniej. Gdzieś od około dwóch lat nie korzystam z Windowsa z własnej woli, a ostatni laptop jest myślą Microsoftu nieskalany i w sumie dobrze nam razem.
1
komentarz 27 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 27 sierpnia 2016 przez efiku
Podobne początki  wiele lat temu!
Edit: dodałem Ci issue do Twojego projektu (:
+2 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dobre :)Tort był gotowy.Wystraczyło wypalić obrazy 3xCD z "Mandrake" ze stajni "Red Hat".Pulpit chyba GNOME

Wesołe:)Zaskoczenie,gdzie kurna jest setup.exe? i niewiele tutoriali w necie :)

Mieszane,nie wstrząśnięte :)Panie Marku niech pan przejdzie na "Debiana" wtedy będę mógł pomóc(syn sąsiadów)

Ciekawość :)Czym jest "Knoppix"

Tragiczne,nie dla mnie...ale ;)Ludzie z firmy przyszli zamontować modem kablowy.Zobaczyli konsolę z mrugającym kursorkiem.I kurde "nie można setup.exe" ;)

Tydzień szukałem tego "hwaddress ether...." by wpisać do pliku /etc/network/interfaces

Jak widzisz.Emocji nie brakowało.

Jak jest dzisiaj?Na dwóch kompach nie ma Windowsów.Na innym istnieje obok,do pogrania w stare gry  np."Quake"

Czasem windows "oglądam" by o nim nie zapomnieć z powodu sąsiadów ;)

I coś jeszcze,ciągle czegoś się uczę,dowiaduję,analizuję,sprawdzam.I tak chyba będzie do mojego końca z "Debianem" :)

Tak w wielkim skrócie,z przymrużeniem oka.Pozdrawiam :)
+1 głos

Podobne pytania

+54 głosów
6 odpowiedzi 1,388 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
+14 głosów
5 odpowiedzi 889 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2015 w Offtop przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
+62 głosów
8 odpowiedzi 5,191 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...