• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziewczyna "informatyk"?

VPS Starter Arubacloud
+5 głosów
4,966 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2016 w Offtop przez blondinformatyczka Początkujący (330 p.)

Cześć! Jestem tu nowa, a pytań mam mnóstwo angel Co sądzicie o dziewczynach, które studiują informatykę? Pytam, bo od października sama zaczynam studia na tym kierunku i jestem ciekawa, jak "informatycy" do tego podchodzą i jakie są ich spostrzeżenia na ten temat. Liczę na szczere odpowiedzi! wink

4
komentarz 27 sierpnia 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
A na jakiej uczelni, jeśli można spytać?

11 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Death_Note Początkujący (440 p.)
Pierwszym osobą programistą była kobieta - Ada Lovelance. Wybitne umysły nie są zdeterminowane przez płeć. To kim jesteś i jacy jesteśmy zależy od nas samych. W życiu nie chodzi o to by odkryć kim się jest, a raczej by siebie wykreować. Na studiach liczy się wytrwałość, bo to przynajmniej 3 lata na tym kierunku, a dziewczyny radzą sobie w takich niezwykle długiej zdeterminowanej pracy w wielu przypadkach lepiej. Z mojej strony kobieta informatyk jest bardzo pociągająca.
+4 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Przygotuj się na to, że będziesz w mniejszości, a tak poza tym to wszystko bez zmian. Jest kilka dziewczyn na roku ze mną (z dwoma się kumpluję) i nie słyszałem od nich nic nadzwyczajnego. Będą Ci częściej i chętniej chłopaki pomagać, więc same zalety. :)
+4 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Nie jest to kierunek oblegany przez dziewczyny, ale spokojnie - dasz sobie radę. Jeżeli lubisz męskie towarzystwo, to poczujesz się jak ryba w wodzie. Co sądzę o dziewczynach, które studiują informatykę? No to, może na moim przykładzie - uwielbiam to, co robię i czuję się naprawdę świetnie w męskim towarzystwie. Mam na roku kilku znajomych, którzy zawsze są pomocni. Czasami dziewczyny mają taką trochę rolę maskotki na roku, to też jest fajne - wszystko zależy od konkretnych ludzi. Pozdrawiam
+2 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Podchodzą tak, że jeżeli myślisz, że na studiach nauczysz się "programować" i "informatyki" to się zdziwisz.

Obecny program jest megaaa stary i jeżeli nie będziesz pracować sama i nie będziesz chciała się rozwijać to po prostu się w branży informatycznej nie utrzymasz (co z tego, że dziewczyna - nie wykorzystuj tego)

Ja nie patrzę czy dziewczyna czy chłopak, oceniam kod, sposób podejścia do problemu itd.

Nie wiem co konkretnie chcesz robić, nie napisałaś nic o swoich zainteresowaniach, z czym miałaś doświadczenie już więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia :)
+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Marzy mi się  wnuczka z takimi zainteresowaniami.

Osyloskopy,zasilacze,generatory,mam trochę złomu na strychu jakiś ZX-Spectrum 48,trochę starych książek i mnóstwo cierpliwości ;)

Rób swoje,jeśli kręci Cię ta tematyka :)

Witam.
+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)

Programowanie, tak jak grafika czy komponowanie muzyki - to sztuka, więc czemu kobiety nie miałyby brać w tym udziału? Znałem jedną dziewczynę, która programowała (a nie była tylko "testerką") i szło jej bardzo dobrze. Lubiła męskie towarzystwo. Niestety to co zaobserwowałem - ubierała się bardziej jak faceci (spodnie moro... itp.), a chętniej widziałbym ją w sukience :) No cóż, płeć mózgu. Jest wiele kobiet, które mają męską płeć mózgu, tak jak i wielu facetów, którzy mają płeć mózgu żeńską. To nic złego, wręcz przeciwnie :) Polecam książkę "Mind wide open".

Ale jeśli chcesz być typowym informatykiem - nie polecam. To taki wyrobnik od wszystkiego. Nie lubię zresztą tego słowa. Dzisiaj wg mnie lepiej być albo typowym sieciowcem, programistą, bazodanowcem itd. a nie informatykiem :D

 

+1 głos
odpowiedź 10 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Studiuję informatykę. Teraz będzie to już 2 rok. Ze mną na kierunku jest kilkanaście dziewczyn. Co roku jest coraz więcej. W grupie mamy świetną atmosferę jak i na kierunku. Jest bardzo miło, sympatycznie. Nie widzę różnic, jeżeli chodzi o traktowanie ze względu na płeć. Działamy razem w kółku, każdy pomysł się liczy. Nie jest tak, że jak jesteś dziewczyną to jesteś gorsza. Wiadomo zdarzają się również tacy, co chcą pokazać, że są lepsi od jakiś dziewczyn. Ale muszą się liczyć z dezaprobatą innych chłopaków. Powiem szczerze, że w gronie w którym jest dużo chłopaków nawet jest lepiej. Nie spotkałam się z jakimkolwiek chamstwem i barakiem kultury. Nie ma się, czego bać. Pozdrawiam i życzę miłego studiowania!
0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez VascoCabeza Użytkownik (700 p.)
Kobiety jak to kobiety wszystkie takie same... czyli wspaniałe!
0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
A to to że jesteś kobietą cokolwiek zmienia? Taki sam człowiek jak i my, mężczyźni :)
komentarz 27 sierpnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
No, chyba że jest radykalną feministką...
komentarz 27 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
I co niby jej poglądy zmieniają?
0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 27 sierpnia 2016 przez manjaro
Kobieta informatyk tak samo jak kobieta za kierownicą. Zaufania raczej nie wzbudza ;) Ale zdarzają się wyjątki którym większość facetów swoimi umiejętnościami nie dorasta do pięt.

Minusy minusami ale prawdy nic nie zmieni. Samo życie.
3
komentarz 27 sierpnia 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
A potrafisz tę prawdę poprzeć przykładami? Z mojego doświadczenia chłopacy na studiach padają jak muchy w przeciwieństwie do dziewczyn.
komentarz 27 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Tak potrafię. U mnie na studiach na pierwszym roku było 300 studentów w tym było zaledwie kilka dziewczyn. Po 1 roku jak odpadła setka studentów pozostały 3 dziewczyny. Co prawda wszystkie ukończyły studia ale orłami to one nie były. Nie studiowałem dokładnie informatyki ale systemy mikrokomputerowe w elektrotechnice. Myślę że można to podpiąć w pewnym stopniu pod informatykę. A nawet jeśli nie to jest to i tak kierunek bardzo ścisły gdzie logiczne myślenie jest cechą dominującą. Poza tym podczas kilkunastu lat pracy zawodowej na stanowisku informatyka kobiet spotkałem tyle że można policzyć na palcach jednej ręki. Umiały zainstalować drukarkę. Że w życiu nie spotkałem wybitnej dziewczyny w tej dziedzinie to jednak nie twierdzę że ich nie ma. Bo na przykład wśród genialnych hackerów jest sporo kobiet. Również dziewczyny zostają laureatkami olimpiad informatycznych.  Tak więc bywają bardzo zdolne ale z doświadczenia wiem że ciężko je spotkać. Natomiast geniuszy informatycznych wśród mężczyzn spotkałem kilku.
0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Jak informatycy podchodzą do dziewczyn? Ostrożnie :D Nie spłosz żadnego! Fajnie że są jakieś dziewczyny które mają podobne zainteresowania. Na pewno będziesz też oblegana (patrz ten post) :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,934 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 956 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2021 w Offtop przez Alann_ Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 365 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...