• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Polecenie dobrego, pierwszego frameworka PHP (MVC)

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
427 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2016 w PHP przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
Hejka, opanowałem już w 100 procentach teorię i praktykę tworzenia stronek w MVC, pare dobrych projektów z wykorzystaniem w.w zasady mam zrobionych więc trzeba się wziąć za frameworka tak pomyślałem. I tu pytanie do Was - framework typu symfony czy zend wydawał mi się zawsze bardziej wyczynowy, dla kogoś kto już jest chlebem powszednim w PHP tak więc zanim zacznę się rzucać na ocean chciałbym żebyście mi polecili jakiś pierwszy framework z wykorzystaniem oczywiście MVC. Słyszałem o CodeIgniter, CakePHP, troche poszperałem i właśnie coś w den deseń bym chciał. Są jeszcze jakieś godne polecenia wg. Was?
1
komentarz 27 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
CodeIgniter zostaw i nie tykaj. Np. Slim / yii 2/ silex. Przy okazji nauczysz się Composera

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

Hejka, opanowałem już w 100 procentach teorię i praktykę tworzenia stronek w MVC,

Pokaż mi swój kontroler, jakikolwiek.  

+4 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

A ja wbiję kij w mrowisko i rzeknę: framework MVC dla PHP nie istnieje, bo MVC na Sieci nie ma.

To powiedziawszy, skierowałbym Twoje kroki w kierunku frameworka bardziej zorientowanego na HTTP, np. Slim.

komentarz 27 sierpnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ale nie przetłumaczysz tego nikomu i nigdzie już chyba.

No, ale pierwszy raz spotykam się z RMR :D
0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Yii2

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 10 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jednoreki Bandyta Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 700 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2021 w PHP przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,619 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...