• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer się wyłącza po paru minutach od włączenia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
10,378 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Komputer się wyłącza wymieniłem paste termoprzewodzacą obczyściłem z brudu i nadal to samo . Co może być przyczyną? Wyłącza sie po paru minutach korzystania :( Mam nadzieje że już nie znajdziesz adminie błędów:/
komentarz 26 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

Mam nadzieje że już nie znajdziesz adminie błędów:/

Ja się przyczepie  

obczyściłem

8 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
Może to zasilacz? Wsadź jakiś inny, to nie jest nic trudnego, o ile masz możliwość.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
Za co minus?
komentarz 9 września 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
3maj + :D
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez auradin Użytkownik (560 p.)

Tu morze być dużo przyczyn. W pierwszej kolejności sprawdź nisko budżetowe.

1. Temperatura procesora. Ściągnij program "realtemp".

 Jeśli to wina zbyt wysokiej temperatury CPU, to wymień pastę termoprzewodzącą i wymień ( najlepiej ) lepszy cooler.

2. Sprawdź dysk. Ściągnij program " SSD-Z i w zakładce device, zwróć uwagę na S.M.A.R.T czy ma status " OK ".

3. Wymień zasilacz na inny.

4. Awaria płyty głównej.

komentarz 25 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Jutro dam znać wyłączył mi się już :/
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
edycja 26 sierpnia 2016 przez marko
Cześć.Proponuję sprawdzić raz jeszcze,dokładnie,montaż,zaczepy chłodzenia procesora.Radiator nie powinien być luźny i prawidłowo przylegać do procka.Za dużo pasty,to też nie jest najlepszy pomysł.Posprawdzaj proszę.Daj znać.

Napisałeś komputer się wyłącza,można zrozumieć że to po konserwacji się dzieje.Wtedy wróć do tego co napisałem wyżej.

Sorki,nie czepiam się,gdybyś napisał że wyłączał się i z tego powodu zrobiłeś konserwację a objawy nadal występują to zmienia postać rzeczy.

Wtedy diagnozuj jak koledzy radzą.Zacznij od zasilacza.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Z tego co widzę to ludzie średnio ogarniają o co chodzi i od razu na temp zwalają winę. Radziłbym pokolei:

Kiedy on się zaczął wyłączać? Po czyszczeniu, czy może wcześniej były jakieś objawy?
komentarz 26 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Wcześniej już dlatego podczyściłem dałem nową paste a tu dalej nic może mija z 15min od włączenia
komentarz 26 sierpnia 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
A czyściłeś  ramy wejście  ramów  temperaturę możesz śmiało zobaczyć  w biosie przynajmniej tak było na starych kompach.

Jeśli faktycznie  szybko rośnie temperatura  to wiesz już co powoduje za wyłączanie się kompa.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

przynajmniej tak było na starych kompach.

Serio? Jak nowy to już tego nie ma ?

Pytanko next czy zawsze jest 15 min od włączenia PC? Nie zależnie czy to pulpit czy gra czy cokolwiek ?

 

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
Może spróbuj wejść do biosu po włączeniu komputera, tam powinno być coś w stylu pc health status, gdzie widać dane o temperaturze procesora. Zostaw go tak, żeby pochodził przez ten czas i obserwuj czy się nie grzeje, jak się nie grzeje i się wyłączy, to może być wina zasilacza albo płyty.
komentarz 26 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Doszło do 68 potem juz nie czekałem poten zdażyłem wbić w aplikacje play a jednoczesnie uruchomiłem google i wyłaczył sie
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Czy próbowałeś włączyć ustawienia na Default w BIOS?
komentarz 26 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Nie a jak to zrobić?
komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Wejdź do BIOS-u i szukaj czegoś w tym stylu...

bios restore defaults.

Przy wychodzeniu z BIOSu nie zapomnij zachować zmian "save and exit"
komentarz 26 sierpnia 2016 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

 

komentarz 5 godziny temu przez użytkownika marko Dyskutant (7,740 punkty)

Wejdź do BIOS-u i szukaj czegoś w tym stylu...

bios restore defaults.

Przy wychodzeniu z BIOSu nie zapomnij zachować zmian "save and exit"

To będzie prawie to samo co jakby  wyciągnął baterię z  biosu wtedy tylko by nie maił zapisanych ustawień  z  zegarka, ale mniejsza z tym  narobiło się tyle tych odpowiedzi że teraz to można się pogubić czy problem został rozwiązany czy nie. 

•Doszło do 68 potem juz nie czekałem poten zdażyłem wbić w aplikacje play a jednoczesnie uruchomiłem google i wyłaczył sie

z tego wynika że problem faktycznie może mieć problem z chłodzeniem  procka 

pobierz program i odczytaj temp jak masz możliwość to zrób screena i  podeśli go tutaj 

 

komentarz 26 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Jaca121212 :)

Nigdzie nie pisze "stoi",co wcześniej robił nasz kolega.Istnieje prawdopodobieństwo że nie zmieniał ustawień w BIOS(tzw.kombinował).Ja o tym nie wiem,zapewne Ty też.

A jeśli przetaktował ustawienia wcześniej?.Grzeje się i tyle.Prawdopodobieństwo istnieje.Takie samo że płyta jest uszkodzona lub zasilacz.Nie widzę "tej pracy pomagam na ślepo"

Staramy się pomóc.Więc wszystkie wskazówki,możliwości pomocy są wskazane.Ot,takie "leczenie" na odległość.

Ustawienia domyślne BIOSU to nic strasznego.A może "umilić" życie,tym bardziej jeśli użyszkodnik,świadomie lub mniej świadomie,namieszał.I bądź tu mądry,pisz wiersze :)

ps.lubię wyciągać baterie w pewnych przypadkach,szczególnie wtedy gdy BIOS nie trzyma ustawień ;)

Coś podobnego jak pęcherz po kilku browarach ;)
komentarz 26 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
W biosie kolega zmienil cos i daliamy inna paste
komentarz 27 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.I może właśnie chodzi  o to "coś" co zmienił.A nie wiadomo co?

Jeśli nie wiesz co.To może warto zacząć od domyślnych ustawień BIOS.Jak pisałem wcześniej.

Co do pasty.Ma nią być powleczona cieniutką warstwą tylko procesor.Nie wiem jak to u Ciebie wygląda ale widziałem już w życiu "rozlewającą się " taką pastę wokół socketa.Bo ktoś myślał że czym więcej pasty tym lepiej ;)

Obok socketa ma być czyściutko,żadnych śladów pasty.
komentarz 27 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Ja to bym też pakował ile wlezie xd
0 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez lucius Nowicjusz (140 p.)
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny... w każdym razie miałem kiedyś bardzo podobny problem. Po włączeniu komputera pracował normalnie a po kilku minutach wyłączał się i trzeba było zaczekać chwile aby móc włączyć go ponownie. Okazało się że padł zasilacz, a dokładniej na nieobciążonym komputerze wszystko było ok, ale wystarczył youtube jakieś przeglądanie www i po chwili spadało napięcie na zasilaczu i komputer się wyłączał (wsadzenie pendrive'a również powodowało wyłączenie). Zasilacz był bardzo słabej jakości, po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy. W pierwszej kolejności pożyczyłbym od kogoś znajomego zasilacz żeby się upewnić że w tym jest problem (nie wydawać niepotrzebne z góry)
0 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez niezalogowany

Może nie będę odkrywcą świata, ale jeżeli Twój komputer przestał działać poprawnie, a nie masz wystarczającej wiedzy by naprawić go samodzielnie, powinieneś oddać go do serwisu.

Z całym szacunkiem, ale jeżeli potrzebujesz porad anonimowych ludzi na forum programistycznym by naprawić swój komputer, to po prostu nie powinieneś tego robić bo zepsujesz bardziej (chyba że komputer jest stary i nie żal go Tobie).

Mówię z doświadczenia, bo pracuję w serwisie. Dużo szybciej naprawia się komputer, który ma zrąbany układ zasilania lutując w 1 miejscu niż taki "naprawiany" przez jakiegoś domorosłego informatyka z powołaniem.

Pozdrawiam

Stefan

komentarz 19 września 2016 przez Mariusz0 Początkujący (300 p.)
Dokładnie! Też mnie to zastanawia jak to jest jeśli ktoś przez dłuższy czas nie może sobie poradzić z problemem na kompie, próbuje, ale nic, nie odda do serwisu. Przecież tam się znają, szybką naprawią, a jak dobry serwis to i dużo nie wezmą za to. Ja oddająe do Redicreo i jestem zadowolony, proponuję zrobić na Twoim miejscu to samo
–1 głos
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Ściągnij sobie program to testowania temperatury na poszczególnych podzespołach. Ja miałem podobną sytuację tylko się resetował po jakimś czasie. Okazało się, że temperatura na procku przekraczała limit i resetowało komputer.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Nawet jak temperatura na procku przekracza co wtedy zrobić?
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Zdjąć obudowę, włączyć komputer i obserwować wzrost temperatury, może coś ci wpadnie w oko co może mieć wpływ na to.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
edycja 25 sierpnia 2016 przez draghan

Zdjąć obudowę, wyczyścić syf z wnętrza i wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. ;) Tfu, przecież Autor napisał że sprzęt już jest po czyszczeniu. ^^'

komentarz 25 sierpnia 2016 przez auradin Użytkownik (560 p.)

Chodzi o temperatury a nie informacje o procesorze.

komentarz 26 sierpnia 2016 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 544 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Misiq Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...