• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Włączanie/Wyłączanie Touchpada zapsute

Object Storage Arubacloud
0 głosów
395 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Mój laptop Lenowa E50. Miałem Ubuntu i Win 10, wszystko było ok. Teraz testuje Debiana, najlepszy jak do tej pory za wyjątkiem popsutego skrótu do obsługi Touchpada. Na mojej klawiaturze to klawisz F6. Szukając informacji jak naprawić to znalazłem skrypt, który za pomocą xinput wykonywał polecenie --disable, albo --enable. Mój problem jest taki, że kiedy chcę podpiąć skrót(F6) pod ten skrypt, to nie działa. Musze więc używać innego co mi się wysoce nie podoba. Jakieś pomysły?
komentarz 25 sierpnia 2016 przez azybad Mądrala (5,500 p.)
a kombinacja fn+f6 również nie działa?
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
no, ale fn+f6 to f6 właśnie :P

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 sierpnia 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Możesz używać komponentu windowsa "Klawiatura Ekranowa", na Linuxie też powinna być.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Nigdy nie miałem takiej potrzeby by wyłączać touchpada ale....

Kiedy reinstalowałem "Debiana" to do prawidłowego działania touchpada musiałem tworzyć plik o nazwie options.conf

w    /etc/modprobe.d/options.conf

w pliku jedna linijka.

options psmouse proto=imps

Po przeładowaniu systemu w laptopie touchpad działał prawidłowo.

Możliwe że do Twoich wymagań potrzebna jest też i ta linijka.

Jeśli to nie jest to,

zawsze można ten pliczek usunąć.

Pozdrawiam.
komentarz 30 sierpnia 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
działa mi touchpad... Jedyny problem to bym mógł znowu do wyłączania/włączania używać domyślnego przycisku na mojej klawiaturze

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,098 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Wiktor Koźlik Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...