• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapach zemsty - gra 2D akcji o Smoku

Object Storage Arubacloud
+12 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez artaris.studio Nowicjusz (220 p.)

Cześć,

Mam przyjemność zaprezentować grę 2D akcji o rycerskim polowaniu z perspektywy smoka. Protagonista potrafi wzbić się w powietrze oraz spopielać swoich wrogów, jest w stanie skierować płomień pod dowolnym kątem. Głównym celami są prostota rozgrywki, wymagający poziom trudności oraz miły dla oka ogień.

W tej chwili jego przeciwnikami są kusznicy, którzy strzelają bezpośrednio w cel bądź wypuszczając strzałę w górę. W najbliższym czasie planuję dodać mury obronne oraz wrogów takich jak łucznicy czy kapłani. Istnieją także pomysły na inne postacie np. maszyny oblężnicze czy dowódcy. Gra działa z wykorzystaniem biblioteki graficznej SDL. Animacja była tworzona ręcznie z wykorzystaniem grafiki rastrowej.

Trudno jest opisać charakter gry słowami więc zachęcam do obejrzenia filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=1x6c2mLQboI

Pierwsza wersja (pre-alfa) gry też jest do ściągnięcia pod:
https://sourceforge.net/projects/zapach-zemsty/files/ZapachZemsty-0.1-win.zip/download

Jeśli posiadacie jakieś uwagi lub/i chcielibyście mieć wkład w niniejszą grę (szczególnie potrzebuję kogoś, kto zajmuje się grafiką komputerową) to piszcie (wszelki feedback będzie dla mnie motywacją by kontynuować pracę nad przygodami smoka).

Pozdrawiam ;)
Przemek

komentarz 24 sierpnia 2016 przez niezalogowany
oby tak dalej

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Pierwsza wersja (pre-alfa) gry też jest do ściągnięcia pod: 

Już masz plusa u mnie. EA czy Bohemia interactive (zwłaszcza oni) już życzyliby sobie minimum 20 euro za swoją pre-alfe ^^ 
Gierka mi się podoba, wcześniej wspomnianą monotonie łatwo zabić zbieraniem jakiś ulepszaczy, kupowaniem ulepszeń, nowych smoków itp. 
Nie obraź się ale ta gierka idealnie mi pasuje na "kibelkowego zjadacza czasu". Sterowanie nie wymaga jakieś dużej dokładności, zwłaszcza przy większych prędkościach smoka. Warto byłoby pomyśleć o jakiś halabardzistach. Utrudniałoby to niskie przeloty nad żołnierzami, w ten sposób chyba z 3-4 razy przeszedłem poziom tracąc naprawdę mało HP.  

komentarz 24 sierpnia 2016 przez artaris.studio Nowicjusz (220 p.)
No dokładniej to preprepreprepre-alfa =D. Nowi przeciwnicy to na pewno będą bo 1 rodzaj to stanowczo za mało. W tej chwili inteligencja kuszników jest na poziomie ameby, będę musiał coś wymyślić zeby nie pozwalali tak nisko przelatywać Smokowi. Po za tym przypuszczam, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu, żeby dobrze wyważyć potęgę smoka i rycerzy.
0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Wygląda mega lecz widzę pewien problem ( oglądając filmik ). Jest nim monotoność
komentarz 24 sierpnia 2016 przez artaris.studio Nowicjusz (220 p.)
Jestem tego świadom, przed Smokiem czeka jeszcze dużo pracy. Mam nadzieję że uda mi się pokazać kolejną wersję, posiadającą więcej elementów. Cieszę się, że Ci się podoba i dziękuję za komentarz =).
0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Ten smok to nie smok tylko miotacz płomieni. A i muszę powiedzieć, że sumienia nad tymi łucznikami ani odrobiny nie masz, kosisz ich jak leci, ale wygląda to nawet, nawet. Jak dodasz jakich lepszych przeciwników (może jakieś katapulty) to gra nabierze trochę kolorów.
komentarz 24 sierpnia 2016 przez artaris.studio Nowicjusz (220 p.)
Gdybyś wiedział co oni zrobili smokowi =P.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2015 w C i C++ przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,532 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w C i C++ przez Jakub Chomicz 1 Użytkownik (840 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...