• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed sfml błąd entry point not found

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
174 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w C i C++ przez daniel18122 Początkujący (250 p.)
zamknięte 24 sierpnia 2016 przez daniel18122
Witam otóż postanowiłem zacząć się uczyć programować w sfml, chciałem go zainsalować na code blocks według: http://szymonsiarkiewicz.pl/poradniki/sfml-kurs-podstawowy/sfml-i-codeblocks-mingw/    ale niestety wyskakuje mi taki błąd https://scr.hu/4ojr/vjhbq. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?
komentarz zamknięcia: śmiga już, dzięki za pomoc

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez adrian313 Bywalec (2,850 p.)
edycja 23 sierpnia 2016 przez adrian313

Na stronie SFML'a masz napisane, ze przy statycznym linkowaniu bibliotek musisz tez:

Starting from SFML 2.2, when static linking, you will have to link all of SFML's dependencies to your project as well. This means that if you are linking sfml-window-s or sfml-window-s-d for example, you will also have to link opengl32, winmm and gdi32. Some of these dependency libraries might already be listed under "Inherited values", but adding them again yourself shouldn't cause any problems.

Tak wiec usun statica, i linkuj dynamicznie. Albo postępu j według poleceń producenta :)
Jeśli zdecydujesz sie na linkowanie dynamiczne, to polecam najpierw sprawdzić jaką wersję kompilatora posiadasz w c::b. a robisz to tak: 

wchodzisz w cmd, wpisujesz: Path C:\Program Files (x86)\CodeBlocks\MinGW\bin (czy gdzie tam trzymasz c::b)

następnie: gcc -v

i do wersji kompilatora dobierasz bibliotekę SFML. jeśli masz najnowszego c::B 16.01 to prawdopodobnie będzie

to: 4.8.1 (tdm-2) więc odpowiedną biblioteką SFML będzie wersja: 2.3.2 

Druga opcja, to aktualizacja kompilatora, ale i tak już rozłożyłem Ci to na części pierwsze, więc nic tylko działać pozostaje :)
 

1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Dorzucę swoje trzy grosze, że linkowanie dynamiczne jest mniej awaryjne i lepiej "współpracuje" z programistą. Przy statycznym, przy wyższych wersjach SFMLa, zawsze miałem jakieś trudności.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2020 w C i C++ przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 433 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 759 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2019 w C i C++ przez WojtaZio23 Użytkownik (660 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...