• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

formularz kontaktowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
343 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w PHP przez darek_s91 Użytkownik (580 p.)

Witajcie, mam formularz kontaktowy, działam na XAMPPie i przy wysyłaniu maila wyskakuje oto taki Warning: mail(): "sendmail_from" not set in php.ini or custom "From:" header missing in C:\xampp\htdocs\mail\kontakt.php on line 18. Proszę wiec Was o pomoc w zrozumieniu tego komunikatu.

z góry dzieki!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
wybrane 23 sierpnia 2016 przez darek_s91
komentarz 23 sierpnia 2016 przez darek_s91 Użytkownik (580 p.)
faktycznie, trzeba było coś poprawić z header. Błąd zniknął, wiadomość powinna być wysłana, a na poczcie jej brak (skonfigurowana jest specjalnie pod localhost).

 

Edit: Wszystko ok, przyszło na maila z opóźnieniem! Dzieki za linka.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Patryk Filipiak Początkujący (460 p.)
Spróbuj na jakimś hostingu nawet darmowym bo chyba miałem taki podobny problem i wtedy próbujesz wysyłać te maile.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

do maili jest SwiftMailer  / PHPMailer z naciskiem na ten pierwszy,

Funkcji mail się już nie używa.

(Pozdrawiam)

komentarz 23 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jeżeli interesują Cię aktualne rozwiązania, oraz cenisz swój kod (:
komentarz 24 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Aktualne rozwiązania są dobrą rzeczą. Wystarczy nawet popatrzeć na ewolucję dysków: Kiedyś wielka szafa, aby mieć dysk 2mb o niewielkiej prędkości, dziś dyski SSD o pojemności 1000gb na wejściu PCIe o maksymalnej przepustowości 252,032 gb/s, lub dyski ssd na wejście m.2 wielkości palca, który ma wieksza pojemność niż wszystkie dyski nasa paręnaście lat temu
komentarz 24 sierpnia 2016 przez darek_s91 Użytkownik (580 p.)
Jasna sprawa, że lepiej być na bieżąco ze wszystkim co nowe i zapewne lepsze, ale jestem świeży w temacie i nie miałem okazji jeszcze używać bibliotek w swoich pracach. Muszę spróbować zrobić to po przez Comadera, ale jak się na to wszystko patrzy to wydaję się to bardziej skomplikowane niż za pewne jest w rzeczywistości ;)
komentarz 24 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zawsze możesz na szybko naskrobać jakiś osobny pliczek i potestować jak się to podpina i poczytać dokumentację i zobaczyć jakie fajne:
http://swiftmailer.org/docs/introduction.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,598 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w JavaScript przez madmi121 Użytkownik (760 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 694 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w JavaScript przez dewe Gaduła (4,300 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...