• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrapa tak czy nie? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
–5 głosów
670 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć, czy opłaca się korzystać z Bootstrapa, czy lepiej nauczyć się RWD?

Proszę zagłosować i jeśli ktoś chce to może również napisać dlaczego jest za tym sposobem pisania stron ;)

 

Możliwe odpowiedzi:
Bootstrapa (7 głosów, 44%)
RWD (9 głosów, 56%)
2
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Dlaczego to ktoś zminusował

komentarz 23 sierpnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Najlepiej nauczyć się RWD i korzystać z Bootstrapa wtedy kiedy potrzeba.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski

Pewnie dlatego, że podobne pytanie niedawno już było ;)

http://forum.pasja-informatyki.pl/171288/bootstrap-sccs?show=171310#a171310

Minus nie ode mnie...

2
komentarz 23 sierpnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
A reszta minusów to jak mniemam psychologia tłumu ;) Osobiście uważam, że pod tymi minusami powinny być nicki kont, które je dały.
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

A reszta minusów to jak mniemam psychologia tłumu ;) [...]

 Każdy na swoją reputację pracuje... :p 

komentarz zamknięcia: Powód: Zadaję kretyńskie pytania :)

 historia lubi się powtarzać :D

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Witam moim zdam Bootstrap  to tylko jedna z dróg do RWD, a jeśli się nauczysz będziesz mógł korzystać z każdej. Takie jest moje zdanie.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przecież bootstrap jest jedną z metod uzyskania responsywności na stronie. Lepiej mieć zwierzę czy psa? Poza tym warto wspomnieć że to nie jedyny framework HTML-CSSowy.
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Pytanie jest po prostu... głupie. Nie znając się na RWD nie pojmiesz, jak działa framework taki jak Bootstrap - a to podstawa operowania na nim.
Na początku RWD, później kilka projektów, później Bootstrap.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

 Nie znając się na RWD nie pojmiesz, jak działa framework.... 

 

Nie napisałem, że ja nie potrafię RWD ;) Słyszałem, że nie oplaca się marnować czasu na RWD, lepiej od razu przerzucić się na Bootstrap. Moim zdaniem Bootstrap jest o wiele łatwiejszy niż RWD.

komentarz 23 sierpnia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Słyszałem, że nie oplaca się marnować czasu na RWD, lepiej od razu przerzucić się na Bootstrap

Ale RWD to metodyka tworzenia stron - Responsive Web Design (jakby to przetłumaczyć "Responsywne Projektowanie Sieci") służy do tego, aby strony dopasowały się do rozdzielczości ekranu. Bootstrap, można rzec, korzysta z tej metodyki oddając zbiór CSSowych klas, które pozwalają Ci uzyskać responsywność strony poprzez nadawanie elementom relatywnych wartości dla ich wymiarów (między innymi). Widziałeś kod Bootstrapa? Wiele klas ma tam atrybuty oparte o % - czyli nadanie np. szerokości względem rodzica, a nie na sztywno.

Responsive Web Design to metodyka - zbiór technik, zasad. Bootstrap to po prostu framework - korzysta z tego zbioru zasad.

komentarz 23 sierpnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Nie napisałem, że ja nie potrafię RWD ;)

 Ale napisałeś, czy lepiej się nauczyć Bootstrapa czy RWD - stąd ten wniosek.

Słyszałem, że nie oplaca się marnować czasu na RWD

Czyli nie umiesz :)

 Moim zdaniem Bootstrap jest o wiele łatwiejszy niż RWD.

Fajnie - wyobraź sobie w takim razie sytuację, w której musisz zrezygnować z Bootstrapa. Nikt nie wie, kiedy wyjdzie wersja czwarta(już widzę milion temat Bootstrap 3 vs Bootstrap 4, co lepsze), a ona nie wspiera starszych przeglądarek. Klient natomiast chce mieć łatwy kod oraz możliwie jak najszybszą stronę. Sam zatem musisz zbudować stronę od zupełnych podstaw - razem z responsywnością. Nie zrobisz tego, nie rozumiejąc RWD. 

1
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Moim zdaniem Bootstrap jest o wiele łatwiejszy niż RWD.

Zakładam że nie umiesz ani Bootstrapa ani RWD. Powiem ci tak jak zdecydujesz się na Bootstrapa to będziesz musiał się nauczyć RWD, bo BS wszystkiego za ciebie nie zrobi a już na pewno jak do głowy wpadnie ci jakiś skomplikowany projekt. Gdy zaczniesz uczyć się RWD to po jakimś czasie dojdziesz do wniosku że w sumie po co klepać tyle kodu jak można użyć BS'a i mieć sporą część z głowy. Jak zamierzasz w  iść na skróty to nie marnuj czasu i zostaw to. Ciebie to powinno interesować, ja byłem ciekawy RWD i  Bootstrapa i po prostu się tego uczyłem, nie szukałem drogi na skróty. Po twojej niepewności wnioskuję że jesteś jeszcze młody i niezdecydowany. Zadaj sobie pytanie co osiągniesz w tej dziedzinie szukając najprostszej i najłatwiejszej drogi? Jeżeli by ciebie to wgl interesowało i już dawno byś to wygoglował i się uczył a nie zadawał takie denne pytania... 

 

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Chłopie poszukaj na forum coś zanim sie zapytasz, masz tu to samo pytanie: http://forum.pasja-informatyki.pl/163213/uzywanie-bootstrapa
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Szukałem i znalazłem :)

Stworzyłem podobny wątek w którym dodałem głosowanie, aby było przejrzyście :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2022 w HTML i CSS przez zerakot Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,413 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany
–1 głos
2 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2018 w HTML i CSS przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...