• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy programowanie desktopowe wymiera?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
388 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
Witam.

Dużo ostatnio w internecie informacji, że programowanie desktopowe wymiera i zostaje zastąpione przez webdev, czy to prawda? Czy niedługo pracę można będzie znaleźć tylko poprzez webdev?

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Oczywiście, że nie, a gry to co? To jest bardzo potężny rynek
komentarz 23 sierpnia 2016 przez niezalogowany
No właśnie pierwsze co mi się skojarzyło z programowaniem na desktop'y to właśnie gry.
1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A ja na to rzucę: WebAssembly ;)
komentarz 24 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Master kurde. Czy widzisz sobie odpalenie GTA 5 na 3 monitorach w przeglądarcę czy coś innego tego typu? Bo ja nie bardzo
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A ja tak. Co to za problem?

Prawdę mówiąc bardziej bym się martwił o obsługę więcej niż jednego monitora niż o odpalenie samej gry ;) Bo Unreal Engine 4 odpalano jeszcze w czasach przed Web Assembly i działało.
+3 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Na pewno nic się nie zmieni w niedalekiej przyszłości. Takie aplikacje jak np. Photoshop i wiele innych aplikacji (w tym aplikacje biznesowe) oraz gry muszą być jak najbardziej wydajne.
1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A co z WebAssembly?
+1 głos
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Aplikacje biurowe lub takie podstawowe, ogólnego przeznaczenia, którymi się obecnie handluje, przechodzą na web- w tym będzie najwięcej pracy, to jest fakt.

Natomiast jak już ktoś wspomniał- jest przemysł gier komputerowych lub specjalistycznych narzędzi, które wymagają duużo zasobów sprzętowych. Nie ma sensu tworzenia takich narzędzi online- wyobrażasz sobie pobieranie za każdym razem 50+GB zrenderowanych danych z jakiegoś edytora video? (lub o wiele więcej)? Kiedyś być może tak faktycznie będzie, ale jeszcze sporo jest przed nami.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Myślę że wszystko będzie dalej prężnie się rozwijało. Obecnie komputery to najlepsza platforma do gier. I tu pewnie przez wiele lat nic się nie zmieni. A poza tym (mimo że smartfony mają coraz większe możliwości) na PC-ach  zrobisz znacznie więcej operacji. Ja, jako programista, widzę w komputerach przyszłość.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 23 sierpnia 2016 przez jpacanowski

widzę w komputerach przyszłość

Tyle, że mroczną... Big Data, chmura, nic już nie jest twoje tylko płacisz abonament za programy. A twój komputer jest terminalem tylko.

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 345 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,270 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 260 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...