• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosiłbym o ocenę strony.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
564 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Hej

Moja pierwsza stronka WWW ujrzała światło dzienne. Czekam na oceny oraz rady co poprawić.
Walczę jeszcze z formularzem kontaktowym, oraz stoję przed wyborem finalnej grafiki. Jeszcze wspomnę, że jakby ktoś chciał do nas dołączyć to śmiało pisać :)

http://nfsh.uxy.pl/
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Mógłbyś chociaż wyciąć kawałek potrzebnej animacji a nie łądować cały plik z zewnątrz.
1
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Każdy programista się przyda obojętnie czy znasz jakiś język czy nie

Czuję sens tego cytatu

komentarz 23 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Jak to zrobiłeś ze ci tak skacze przy wczytaniu lub po kliknieciu w ikonke
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Użyłem stronki https://daneden.github.io/animate.css/ jeśli oto pytasz.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Cytat mega!

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
wybrane 23 sierpnia 2016 przez Ferdu
 
Najlepsza
chrome=1

Chrome Frame umarł.

<i class="icon-desktop"></i>

http://fontawesome.io/accessibility/

</br></br>C, C++ 

Po pierwsze <br>, a po drugie zamiast tego to margin.

<i class="icon-users"></i></br>O nas</i>

Zamykasz znacznik i, ale go nie otwierasz.

<i class="icon-lkdto"></br>Ściana cytatów</i>

"Ściana cytatów" To chyba nie powinno być wewnątrz ikony.

<a href="c,c++.html">
[...]
<a href="scanacytatow.html">

Tutaj powinna być lista.

style="background-color: #3b5998; float:left;"

Nie stylujmy inline.

<center>

Znacznik zdeprecjonowany.

Gdzie znaczniki HTML5? :(

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Jak dla mnie fajna tylko że ten przycisk Powrotu nie ma żadnych animacji.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Gdy wstawiłem animację, miałem wrażenie że to już za dużo wodotrysków na jednej stronie. Natomiast z drugiej strony przyznam rację, że trochę biednie wygląda.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Ta animacja po kliknięcia w podstronę jest okropna, trzęsie tym ekranem jak nie wiem co. Wkurzające to jest i to bardzo. Co do samego designu to wygląda on prawie tak samo jak strony z tutoriali od MZ. Ogólnie to nie ma co oceniać, bo na samej stronie jest tylko wkurzająca dziwna animacja.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Bardziej wzorowałem się na windowsowych kafelkach, stąd też decyzja o użyciu animacji. Nie korzystałem z tutoriali Pana Zelenta więc nie wiedziałem o tym, że moja strona jest aż tak podobna.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Ogólnie większość stron dawanych tu do oceny nawet osób, które są doświadczone na tym forum są do siebie podobne. Nie znam się na tym i jest to moje loozne spostrzeżenie.
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez krzysiuup Obywatel (1,140 p.)

Strona jest niezbyt przyjazna dla użytkowników. Zbędne efekciarstwo w postaci trzęsienia ekranem. Jeśli już ma być jakaś animacja, to raczej postawiłbym na delikatne i nieinwazyjne przejście. Zgodnie z zasadami WCAG 2.0 należy unikać stosowania animacji migających częściej niż 3 razy na sekundę. Dodatkowo do ikonek dodałbym atrybut:

aria-hidden='true'

 

0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Strona bardzo nieprzyjemna.. za bardzo huśta.. moim zdaniem nie powinno być takiego czegoś. Strona cała szara bura i ponura i w ogóle nie pasujące logo, które aż szczypie w oczy, przyciski za bardzo wyskakują.. bez animacji zrezygnował bym z takiego czegoś i zamienił kolor po prostu obramowania  w hover to by wystarczyło.

Trochę krytyki ale chyba o to ci chodziło :) Pozdrawiam i pokrzepiam do robienia postępów!
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Grafika jeszcze się zmieni. Co do animacji, czyli usunąć powiększenie kafelka i zastąpić go tylko pojawieniem się obramowania po najechaniu ?
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Twoja decyzja. Napisałem tylko, że takie cuś wtedy by było przyjemniejsze od tego co teraz jest, chyba, że będziesz animował te takie powiększenie kafelka to wtedy chyba byłoby spoko :)
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Dodaj padding bo tekst na podstronach jest za blisko obramowania.
komentarz 23 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Zrobione, męczę się jeszcze z uwagami  Xmentora. Potem wyślę całą stronę na nowo.

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 540 wizyt
+8 głosów
12 odpowiedzi 684 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 692 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w Nasze projekty przez Piotr Więcek Użytkownik (500 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...