• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MySQL CURRENT_TIMESTAMP + 1 miesiąc

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2016 w SQL, bazy danych przez Pieczenieg Początkujący (290 p.)
No cześć :D Mam bazę biblioteki i kwerendę na stronie, która wrzuca do niej nowe wypożyczenie zgodne z id użytkownika i id wybranej książki. Wszystko pięknie hula, tylko nie mam pojęcia, jak ustawić datę zwrotu na miesiąc wprzód od dzisiaj. Data wypożyczenia ustawiona jest na CURRENT_TIMESTAMP, więc chciałem aby wyświetlało się to w takiej samej formie (no, tylko liczba miesięcy o jeden wyższa ;p). Ktoś wie jak to zrobić, albo ma jakiś pomysł? Będę wdzięczny :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)

Jak wyglada teraz skladnia twojego zapytania? Najlatwiej to chyba zrobic w taki sposob:

SELECT data(month,1,CURRENT_TIMESTAMP)

 

komentarz 22 sierpnia 2016 przez Pieczenieg Początkujący (290 p.)

Wybacz, nie pomyślałem, żeby wstawić zapytanie jakie mam do tej pory :(
Wygląda ono tak:

 

INSERT INTO `wypozyczenia` (`id_wyp`, `user_id`, `ksiazka_id`, `data_wyp`, `data_zwrot`) VALUES (NULL, '$UserID', '$ID', 'CURRENT_TIMESTAMP', '???';

Zmienne przychodzą właściwe, bo zapytanie się wykonuje, nie wiem tylko jak ostatnią wartość ustawić w taki sposób, w jaki chcę :(

komentarz 22 sierpnia 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
a gdybys uzyl wtedy NOW() + INTERVAL 1 MONTH?
komentarz 24 sierpnia 2016 przez Pieczenieg Początkujący (290 p.)
edycja 24 sierpnia 2016 przez Pieczenieg

Wcześniej nawet NOW() nie chciało działać, ale odkryłem, że datetime muszę zamienić na zwykłe date i hula :D Ale interval nie chce zadziałać :( Wpisuję coś takiego:

INSERT INTO `wypozyczenia` (`id_wyp`, `user_id`, `ksiazka_id`, `data_wyp`, `data_zwrot`) VALUES (NULL, '1', '3', NOW(), NOW() + INTERVAL 1 MONTH);

i SQL to przyjmuje, tylko że jako datę zwrotu wrzuca same zera ;/

 

 

EDIT: Poradziłem sobie ^^ A z pomocą przyszło mi php. Wpisałem takie cudo:

$d = strtotime("+ 1 Month");
$data = date ("Y-m-d", $d);
		
$sqlll = "INSERT INTO `wypozyczenia` (`id_wyp`, `user_id`, `ksiazka_id`, `data_wyp`, `data_zwrot`) VALUES (NULL, '$UserID', '$ID', NOW(), '$data');";

Nie wiem jak ja mogłem nie lubić tego języka ^^

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 353 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w SQL, bazy danych przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 1,742 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...