• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Nauka" informatyki

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
2,831 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witam

Jak widać w temacie. Chodzę jeszcze do gimnazjum i zamierzam iść w tę branżę.

Dlatego prosiłbym o dorade gdzie mógłbym się czegoś nauczyć (na lekcjach informatyki omawiamy od 2 lat PODSTAWY worda). CHodzi mi raczej o podastawy informatyki, inne niż Word i Excel bo je już opanowałem.

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Witam,

nauczyć to się musisz sam. Jeżeli po Twojej stronie nie będzie zapału to nikt za Ciebie się tego nie nauczy. Pamiętaj że jeden błąd popełniony na własny kosz jest o 1mln razy ważniejszy niż 1mln błędów popełnianych przez osoby pośrednie. Info na temat informatki szukaj na necie, tam znajdziesz uniwersyteckie wykłady oraz popularnonaukowe blogi. Czyli co dusza zapragnie.
+2 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Wiem jak potrafi wyglądać nauka informatyki w gimnazjum, ale bez obaw uczyć się można samemu. Tylko pytanie czego byś chciał się uczyć, bo wybór masz ogromny działanie sieci komputerowych, systemów operacyjnych, programowania, pisania stron www, a może jeszcze czegoś innego. Ja w ostatniej klasie gimnazjum uczyłam się projektowania stron www poprzez poznanie html/css i podstaw podstaw programowania w logo komeniuszu.

Myślę, że możesz zapoznać się z podstawą programową z informatyki zarówno z gimnazjum i liceum. Program nauczania jest w miarę logicznie ułożony i nie będziesz mieć wrażenia robienia rzeczy zbyt trudnych. W internecie znajdziesz już kursy i materiały na konkretny temat.

A i jeszcze jedno, skoro chcesz swoją przyszłość powiązać z informatyką, to przyłóż się do matematyki. Rozwiązuj dużo zadań wymagających myślenia, bo to naprawdę pomaga. W razie potrzeby możesz pisać na priv. Powodzenia i miłej zabawy.
+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Zamów sobie książkę "Informatyka europejczyka - zagadnienia maturalne"
Tam powinieneś znaleźć to czego potrzebujesz.. jest trochę o: historii, budowie komputera, sieciach, działaniu komputera, programowaniu, algorytmice, obsłudze Accessa, Excela i parę innych rzeczy. Jednak jeżeli chodzi o samo programowanie to najlepiej będzie jak zobaczysz kurs C++ p. Zelenta, a potem nauczysz się algorytmów z tej strony: http://www.algorytm.edu.pl/algorytmy-maturalne.html
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
W internecie lub z książek.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Jakieś dokładniejsze lokalizacje stron?
komentarz 21 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
jakieś dokładniejsze info czego chcesz się nauczyć?
komentarz 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Wszystkich podstaw C:
komentarz 21 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ale czego? Programowanie, naprawa i diagnostyka komputerów, sieci?
1
komentarz 22 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Chyba autorowi chodziło o podstawy C.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez niezalogowany
W takim razie dlaczego na końcu dał dwukropek, zamiast kropki? :|
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Ale co dokladnie, musisz podac dokladnie co.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Wszystkich podstaw C:
komentarz 21 sierpnia 2016 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
PODSTAW WSZYSTKICH jest masa napisz co dokładnie: PROGRAMOWANIE? może SIECI ? moze coś jeszce innego? określ się :)
1
komentarz 22 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Chyba autorowi chodziło o podstawy C
komentarz 22 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
To chyba miala byc emotikonka
komentarz 22 sierpnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Skoro podstaw C to po co dwukropek?
0 głosów
odpowiedź 22 sierpnia 2016 przez testashur Użytkownik (520 p.)
Witaj! Jeżeli o programowanie(które jest częścią informatyki) polecam p.Mirosława Zelenta.

Sam uczyłem się od niego. Ale i tak najbardziej uczyłem się na błędach, pisałem kod i jak napotkałem błąd próbowałem go naprawić gdy mi to nie szło zobaczyłem poradę w internecie i więcej nie popełniałem tego błędu. Oczywiście, aby zacząć cokolwiek pisać musisz znać podstawy czyli np: HTML #1 p. Mirosława Zelenta.

Jeżeli chodzi o informatykę ogólnie: książki są najlepsze. Mnie osobiście wiedza o komputerach nie ciągnie, a jednak kodowanie/programowanie.

PS: Sam jestem w gimnazjum, choć nie wiem czy to coś zmieni :P.
1
komentarz 22 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Byl temat ze nauki pana Zelenta nie sa najlepsze
komentarz 22 sierpnia 2016 przez testashur Użytkownik (520 p.)
Może i nie, ale chodziło mi o to, że podstaw można się nauczyć od niego i to na dobrym poziomie, mnie jego filmiki dużo nauczyły, znaczy nie tyle co uczenie się na błędach.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
no wlasnie, nie
komentarz 22 sierpnia 2016 przez testashur Użytkownik (520 p.)
No nie wiem ja wyniosłem dużo z tych lekcji. Ale może zależy to od osoby słuchającej.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
nie mowie o samym nauczaniu, bo nauczycielem jest swietnym, ale o bledach jakie popelnia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
+3 głosów
6 odpowiedzi 1,332 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 703 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez persedi Użytkownik (840 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...