• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić bloga na PHP i frameworkach

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
7,499 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w PHP przez Jakub Wróbel Użytkownik (920 p.)
zmienione kategorie 21 sierpnia 2016 przez Arkadiusz Waluk
Blog ma działać na tej samej zasadzie co blog pana Mirka

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
edycja 22 sierpnia 2016 przez MichuDev
 
Najlepsza
  • Używasz CMS (Content Management System) - System zarządzania treścią. W twoim przypadku dobrym pomysłem byłby Wordpress: https://wordpress.com/. Który jest napisany w PHP. Możesz go rozszerzać dodając wtyczki (własne i społeczności) oraz szablony w HTML, CSS i JavaScript. Nie musisz umieć programować by postawić bloga.
  • Nie dawaj niepotrzebnych tagów: windows-10, wskaźniki, node, socket, javascript. 
  • W tytule jest PHP, a kategoria to HTML i CSS!
1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

W twoim przypadku dobrym pomysłem byłby Wordpress: https://wordpress.com/

Zgiń. Wp nigdy nie jest dobrym pomysłem... ludzie powinni o nim zapomnieć!

1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Być może, ale stoi na nim 30% internetu, weź to rusz. Do tego cena wykonania. Kto ci zapłaci  np 10 tys za autorskiego cms-a zamiast dać 1 tys za wordpressa? takie są realia.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

1

komentarz 36 minuty temu przez użytkownika Boshi Maniak (53,250 punkty)

Być może, ale stoi na nim 30% internetu

Boshi 56%* :D. Ale ok, nie czepiam się, tylko wzmacniam twój argument, który zresztą jest słuszny. Cena wykonania jest niska, ale jeśli ktoś chce zrobić bloga o programowaniu np. w php, to trochę wstyd, że nie chce mu się roszyć d*py i napisać prostego CMS'a, którego zna od podszewki :D

 

1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
https://github.com/WordPress/WordPress/blob/master/wp-includes/query.php#L2487-L3841

Mamy też inne cmsy jak durpal, czy też joomla, a zrobienie bloga w Yii2 czy w Eloquencie, to pare godzin/dni roboty.
1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Pamiętaj, że generowanie cruda chociażby w Yii2 to nie cały cms.. to jest 1/10..  Wordpress stety, niestety spełnia 90% wymagań klientów którzy potrzebują wizytówki, prostego bloga itd.

Kto ci zapłaci za napisanie autorskiego cms-a który będzie raczkował  x razy więcej skoro może  postawić wszystko na wordpressie? to jest prosta matematyka.

 

Widzisz, piszesz, parę godzin, dni.. ja powiem, że prosty  cms to na pewno nie parę godzin.. a bloga mozna postawić w 10 min na wordpressie, ok, do 2h skonfigurujesz szablon, wtyczki i wszystko czego trzeba. Nie żebym jakoś lubiał  wordpressa, ale takie są realia i nikt tego nie zmieni.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

Nie zawsze trzeba wymyślać koła na nowo: https://github.com/PendalF89/yii2-blog
 

nikt tego nie zmieni.

W głębi serca wierze, że kiedyś doczekamy się, aż cała ta machina spłonie od wnętrza.

PS wspominałem o tym, że są inne, lepsze, systemy CMS niż WP?  

komentarz 21 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
najlepszy CMS to po prostu notatnik, którym otwieramy pliki na komputerze. Możemy zmieniać tam pozycjonowanie elementów, dosłownie wszystko, czego chcieć więcej? :D

PS. ironia :D
komentarz 21 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Blog zelenta stoi na Symfony
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Czy lepsze to nie wiem, ale wiem, że funkcje jakie ma WP wystarczają większości klientów a koszt jest niski. Nikt ci nie zapłaci  za stworzenie sklepu 30 tys skoro może mieć to samo za 5 tys na WP. Mowa o prostych sklepach a nie przygotowywanych indywidualnie.

Tak samo z prostymi stronkami.  Ludzie liczą kasę i nie patrzą na czym co stoi. A już w szczególności gówno kogo obchodzi czy w kodzie masz syf czy piszesz zgodnie ze standardami. A  za poprawność nikt ci nie dopłaci.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Miałem pare projektów w wordpressie.

Dlaczego tam? Bo klient tak chciał.

Za każdym projektem był moment w którym powiedziałem "o fuck".

Dlatego też za każdym razem, gdy ktoś zaproponuje lub poleci komuś by coś robił w wordpressie, przestrzegam go, z nadzieją, że zmniejszy to choć o malutki odłamek ludzi, którzy będą chcieli mieć swoje strony na tym "silniku".

 

edit:

Efik, sesja ci padła na irc :V
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez daro0 Obywatel (1,430 p.)

Tu jest przykład jak to zrobić na Symfony:

https://github.com/dsyph3r/symblog

Był swego czasu też tutorial, który jednak zniknął...

Choć z drugiej strony ten kombajn to jednak przerost formy nad treścią smiley

komentarz 22 sierpnia 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Jeśli lubisz się babrać w dziesięcioletnim kodzie, to proszę, nikt ci nie zabroni. Ale nie mów, że jest to coś dobrego i przyjemnego.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez daro0 Obywatel (1,430 p.)

Widzę że nie jesteście nawet na bieżąco. smiley Aktualnie np. najnowsza wersja Kohany to jest 3.3.6 i działa od PHP min. v. 5.4, oczywiście z v. 5.6 bez problemu będzie działać. Nie chcę żeby to zostało odebrane jako promocja a już tym bardziej fanatyzm. Architektura opiera się o Cascading Filesystem, jest to coś czego nie ma w innych frameworkach (choć np. FuelPHP to naśladuje). Dodatkowo w kodzie nie używa się żadnych przestrzeni nazw a cały autoload opiera się jedynie o położenie plików.

To jest bardzo szybki framework. Nie ma tam żadnego TWIG-a (chociaż jest możliwość łatwego podpięcia), żadnej skomplikowanej konfiguracji YAML, przez to nie pre-generuje się nic w cache, jest to lekki framework (katalog system to może max 1MB), nadaje się więc idealnie do prostych aplikacji, choć można by zrealizować i coś większego.

Zatrzymaliście się chyba na KO 2x (tak przypuszczam). Można się przyczepić do wielu rzeczy ale generalnie w tym FW pisze się dość przyjemnie. Minusy: sami musicie się przedzierać przez kod tego FW i to czego nie ma sami musicie napisać a nie korzystać z gotowców, choć komponenty z Symfony bez problemu można podpiąć, tylko żeby to było ładnie, trzeba napisać odpowiednie adaptery, tak żeby to było zgodne z założeniem tego FW.

Ja się tu nie czepiam. Niech każdy pisze w czym chce. Ja tylko mówię że są takie rozwiązania które są lekkie i szybkie i zajmują też mało miejsca na dysku, przez co są lepsze w pewnych zastosowaniach. Aktualnie KO 3x ma dość fajnie to wszystko rozwiązane.

komentarz 22 sierpnia 2016 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Chyba do jutra nie przestanę się śmiać.
komentarz 22 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
@writen to widocznie za dużo sera zjadłeś :p
2
komentarz 22 sierpnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ja tam do bloga polecam Yii2, jeżeli ma to być prosty system, bez bajerów. Idzie to postawić na prawdę szybko.
No i szybkość działania jest wysoka.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w HTML i CSS przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,161 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w PHP przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...