• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kwalifikacje E.12 E.13 E.14 w liceum

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
2,481 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Czy ktoś z Was zdawał może kwalifikacje E12, E13 i E14 będąc w liceum? Czy jest to w ogóle możliwe?

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 5 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent
 
Najlepsza

Zobacz tutaj: http://www.cke.edu.pl/index.php/egzaminy-zawodowe-left/nowy-egzamin-zawodowy/25-egzaminy-zawodowe/390-o-egzaminie-em

Do egzaminu mogą przystąpić:‎

  • ‎uczniowie zasadniczych szkół zawodowych i techników,‎
  • ‎uczniowie (słuchacze) szkół policealnych,‎
  • ‎absolwenci zasadniczych szkół zawodowych, techników i szkół policealnych,‎
  • ‎osoby posiadające świadectwa szkolne uzyskane za granicą, uznane za równorzędne ‎ze ‎świadectwami ukończenia odpowiednich polskich szkół ponadgimnazjalnych lub ‎szkół ‎ponadpodstawowych,‎
  • ‎osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy.‎

Odpowiedź na Twoje pytanie więc brzmi: nie jest to możliwe. 

+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany
raczej nie jest to możliwe ponieważ to kwalifikacje do technik informatyka czyli ucznia technikum nie liceum
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
To na 100% jest niemożliwe. Liceum nie daje zawodu.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Jest możliwe - są kursy przygotowawcze (przynajmniej u mnie w szkole) i potem normalnie można zdawać, oczywiście za opłatą...ile taki kurs itd. To nie wiem, nie wnikałem.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Na pewno po pewnych kursach można co z resztą podałem wyżej ze stron CKE: "‎osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy" ale z tego co zrozumiałem kolega zapytał czy będąc w liceum może sobie zrobić te kwalifikacje a od tak nie może. Musiałby właśnie się specjalnie do tego przygotowywać, dodatkowo uczyć, przechodzić kursy itd.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Tak, dopiero teraz to zauwazylem, ze napisałeś - na komórce mi musiało uciąć, albo przesunąłem dziwnie :)
komentarz 7 lipca 2016 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Przepraszam za odkop ale mam nietypowe pytanie. Czy jeżeli jestem już inżynierem informatykiem (po pewnej szkole zaocznej po której jak to się mówi delikatnie "mam tylko papier" a cała wiedza zdobyta jest samodzielnie od dziecka ;] ) to można zrobić E12, E13 i E14? Druga sprawa czy jest w tym jakikolwiek sens?
komentarz 7 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Czy możesz zrobić od strony formalnej to szczerze mówiąc nie wiem, trzeba by było się dokładnie zorientować.

A czy jest sens? Czujesz potrzebę żeby marnować czas na egzaminy po to żeby mieć ten kolejny papierek? Według mnie sensowniejszym rozwiązaniem byłoby, abyś poświęcił czas na dalsze rozwijanie się samemu, poziom egzaminów zawodowych E12, E13 i E14 jest delikatnie mówiąc niezbyt wysoki - ostatnie zdawałem E14 i nijak wiedza sprawdzana na egzaminie ma się do tego żeby można było cokolwiek faktycznie zrobić.
komentarz 8 lipca 2016 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Czyli tak jak podejrzewałem :) dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. A czy są jakieś kursy z programowania po których nabywa się jakby to rzec "uprawnienia" znaczące i mające wielką wartość we wszechobecnym świecie? Wiem że w zakresie sieci jest całe mnóstwo "papierków" CISCO które mają wzięcie do tego certyfikaty Microsoftu, a jak ma to się z programowaniem bo w tym chciałbym się obecnie zacząć rozwijać. Mam 27 lat i obecnie nadal nie pracuje w zawodzie jako informatyk -niestety. Mam spore pojęcie sprzętowe po studiach także sieciowe. Trochę okolica nie sprzyja informatyce ;p. Wewnętrzna wena jednak ciągnie do programowania :) mam dość pracy w biurze nijak związanego z informatyką tkwiąc w tabelkach excela. Jest dość późno, wiem, że w wieku 27 lat trochę przysnąłem z nauką, ale chciałbym się ukierunkować. Jak to ugryźć od czego zacząć? : ]
komentarz 8 lipca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Zupełnie szczerze mówiąc ja nie znam jeszcze zbyt dobrze rynku pracy i nie orientuję się jakie papierki mogą się przydać.

Ale zaproponowałbym, abyś zaczął zdobywać faktyczne doświadczenie w tym co chcesz robić. Przykładowo chcesz programować to zatrudnij się na jakiś staż, praktyki czy normalnie do pracy żeby zacząć zdobywać praktyczne doświadczenie. Ucz się od bardziej doświadczonych i rozwijaj ciągle do przodu. Podobnie z każdą inną branżą, dzięki temu będziesz się mógł faktycznie pochwalić umiejętnościami i doświadczeniem, a nie jakimiś papierkami ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,688 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w Egzaminy zawodowe przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 274 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,605 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...