• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak legalnie chronić swoją prywatność przed dronami?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jak wiadomo zakłócacze radiowe są nielegalne więc ten pomysł odpada:

https://www.youtube.com/watch?v=zX4XXLb_Vuw

Strzelanie z wiatrówki raczej też nie jest legalne ponieważ stwarza zagrożenie i to by było niszczenie mienia.

Więc jak chronić się przed dronami? W moim przypadku to duży problem  bo mam okna dachowe i mieszkam niedaleko parku i dosyć często ktoś się bawi dronami przy moim domu i nieraz zagląda w okna, oczywiście zasłony mam ale nie będę miał ciemnicy w domu.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Legalnie, czyli zgodnie z duchem prawa, jeśli potrafiłbyś udowodnić, że ktoś narusza Twoją prywatność to mógłbyś pozwać ludzi od drona jak niegdyś min. Sikorski, albo wezwać policje co by ich postraszyła, ale...

Ale z drugiej strony, gdybyś miał obok nie park a blok wyższy o dwa piętra, to też chciałbyś legalnie zabronić ludziom z wyższych pięter patrzenia Ci przez okno? Czy jakbyś mieszkał na parterze to narzekałbyś, że musisz mieć ciemnicę bo każdy może zaglądnąć? Zasłaniaj jak musisz:)
komentarz 21 sierpnia 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Co innego kiedy masz wyższy blok a co innego kiedy ktoś chamsko ci podlatuje dronem i zagląda w okna. Poza tym mając blok obok siebie jestem świadom że ktoś może patrzeć, ale mając okna dachowe i nie mając bloku obok to raczej ciężko.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Na to też odpowiedziałem, przecież jak ktoś chamsko, ewidentnie ci zagląda w okna to łamie prawo.
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Przyklej na oknie kartkę, że jak złapiesz, to pozwiesz :D
komentarz 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Nie jestem pewien, czy to by zadziałało xd

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 510 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w Offtop przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...