• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja Apache - Linux.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,705 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Raba_Ababa Początkujący (390 p.)
edycja 20 sierpnia 2016 przez Raba_Ababa
Witam, otóż szukam na internecie różnego rodzauj poradników jak własnoręcznie skonfigurować apache na linuxie. Wiem, że problem mogę roziwązać instalująć np: xamp'a. Jednak wolałbym to zrobić bez użycia xampa(niestandardowo).Co mam na myśli mówiąc konfigurację. Dodam jeszcze, że już mam zainstalowany serwer apache, localhost mi działa. Sedno: Mam folder w którym trzymam pliki php i html. Chciałbym, aby otwierająć plik html działał mi w nim zawarty skrypt php. Przekonany jestem, że mam nieprawidłowy adres URL(file:///home/user/twig/templates/view.html). Czy muszę gdzieś indziej umieśćic cały folder z moim projektem, a następnie zmienić adres url? I jak powinien wyglądać nowy adres url? Proszę o pomoc, bo męcze się z tym 3 dzień. Pracuję na Linux Mint.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Dzisiaj już chyba nikt nie korzysta z apacza na domowym sprzęcie

Pogugluj nginx albo lighttpd. Oba są bardzo dobre.
1
komentarz 20 sierpnia 2016 przez matiit Użytkownik (560 p.)
Święta racja.

Nie opłaca się instalować apache, chyba, że naprawdę potrzebujesz czegoś konkretnego z Apache, ale wątpie.

 

Z nginx jest mniej problemów, szybciej konfigurujesz, wszystko jest prostsze.

 

Może być też tak, że w ogóle nie potrzebujesz zewnętrznego serwera tylko na localu używasz serwera wbudowanego w PHP.

 

Albo możesz użyć jakiegoś boxa vagrantowego, czy dockera.

Apache przegrywa z każdym z tych rozwiązań w dzisiejszych czasach IMO.
komentarz 30 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Tylko nginx :3
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Też się kiedyś męczyłem.Wystarczyło mi to.

http://www.dobreprogramy.pl/saygon/Konfiguracja-Apache2-VirtualHost-Linux-Wideo,63172.html#

pliki trzymam w katalogu /home/marko/projekt1 a nie w /var/www

to wymagało dodatkowego wpisu w /etc/apache2/apache2.conf

<Directory /home/marko/projekt1/>

Options Indexes FolowSymlinks

AllowOverride None

Require all granted

</Directory>

To działa.

Kombinuj dalej.

Zapewne o czymś zapomniałem ale poradzisz sobie :)

Kolega manjaro ma rację,zainteresuj się też nginx albo lighttpd
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
1
komentarz 30 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dzięki za ten link.

Właśnie od pewnego czasu "męczę" analizuję ten nginx.Daję radę,jakoś niby działa ale do pełni szczęścia(zrozumienia)trochę czasu minie ;)

Już teraz widzę że moja skromna maszynka chce mi podziękować za odinstalowanego apache2.

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
edycja 20 sierpnia 2016 przez sebeks
Jeśli masz swój własny plik na przykład index.php i umieścisz go w katalogu /var/www/html/moj_projekt to adres wpisywany w przeglądarce do niego będzie localhost/moj_projekt/index.php

Ja konfigurując mój serwer Apache zmieniłem sobie też obsługę błędów. Otwórz sobie plik w jakimś edytorze, który wyświetla numery linii (ja korzystam z Sublime Text). W pliku /etc/php/7.0/apache2/php.ini trzeba zmienić te wartości z Off na On. Wtedy będziesz widział wszystkie błędy jakie pojawią się przy kodowaniu i testowaniu.

display_errors = On
display_startup_errors = On
error_reporting = E_ALL

i to jest u mnie w chwili obecnej w pliku php.ini w liniach 462, 473 i 445. Po tych zmianach trzeba zresetować serwer poleceniem:

sudo /etc/init.d/apache2 restart

Też niedawno się z tym męczyłem :) (ścieżki folderów Linux Mint 18)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 217 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 426 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2019 w PHP przez Anon LVL 1000 Użytkownik (690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 676 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...