• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

100% użycia dysku - 2 żarłoczne procesy przy działaniu Ms Visual Studio 2015

Object Storage Arubacloud
0 głosów
787 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez easytodo Mądrala (5,380 p.)
edycja 18 sierpnia 2016 przez easytodo
Witam, tak jak w temacie - po włączeniu IDE od Microsoftu zużycie dysku wzrasta do 100%.

Żarłoczne procesy:

- Antimalware Service Executable
- System i skompresowana pamięć

Raz więcej zjada pierwszy, raz drugi, niekiedy 18 MB/s, a czasem 0,1 MB/s - najlepsze jest to, że nawet przy zużyciu dysku 0,1 MB/s jego procentowe zużycie to dalej 100% :) Sortowanie mam włączone według pracy dysku więc żaden inny proces więcej nie zasysa.

Ostatnio miałem przesiadkę z Windy na Ubuntu (praise the Lord!) dual boot, ale do jeszcze 1 projektu potrzebuję Visuala. Nie mam pojęcia co mogło spowodować problemy z Visualem, wie ktoś o co może chodzić? System skanuję antywirusem potem jeszcze przeskanuję antymalware'm i napiszę jak poszło.

Proszę o pomoc, z takim zużyciem dysku nie da się nic zrobić na komputerze, program który wyświetla puste okna buduje się 3 minuty a po jego otwarciu chyba słychać igłę na dysku w sumie nie wiem xd + w Visualu wyskakuje 'brak odpowiedzi' co 5 wprowadzonych znaków.

Pozdrawiam!

@EDIT:

Dodam jeszcze, że na Ubuntu na tym samym sprzęcie używam Intellij Idea do Javy który najchudszym IDE nie jest a bez problemu daje radę więc to raczej nie wina samego dysku.

@EDIT 2:

Hmm przy skanowaniu systemu antywirusem znowu jest 100% zużycia dysku, te same procesy żrą dysk, ale tym razem bardziej głodny jest Antymalware Service Executable ;)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez Sebastian Fojcik Nałogowiec (43,020 p.)
Proces Antimalware Service Executable działa, gdy system "niezauważalnie" w tle skanuje dysk w poszukiwaniu wirusów. Jest to proces Windows Defendera. Gdy działa, to najczęściej zużywa właśnie 90-100% dysku. W moim przypadku system w tym czasie do niczego się nie nadaje, więc zabijam ten proces.

Drugiego wymienionego przez Ciebie procesu nie znam. Nie wiem też dlaczego dysko-żrący skan włącza się akurat, gdy uruchamiasz Visual Studio.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Ten drugi proces to ogólnie działanie systemu.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Te procesy nie należą do MS Visual Studio.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez easytodo Mądrala (5,380 p.)
Wiem, że te procesy to nie część Visuala ale co w takim razie powoduje takie zamulenie dysku? Wcześniej nie miałem tego problemu.

- Przy włączaniu CodeBlocksa zużycie dysku wzrasta do około 20% a potem oscyluje pomiędzy 0 - 10% więc to jest norma;
- Grając w Strongholda zużycie dysku wynosi 0%.
- Grając w FIFĘ 15 na początku meczu zużycie to 100% a potem maleje do 0-5%.

A więc tylko VS ma jakieś wielkie problemy chyba, oglądałem tutoriale jak się tego pozbyć, powyłączałem wszystkie indeksowania, Microsoft Search, prefetcher i superfetch ale problem dalej występuje.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
A może Visual jest zainfekowany?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 740 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Joh Początkujący (300 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...