• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samodzielny montaż dysku SSD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,966 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez AndekQR Użytkownik (880 p.)
Witam

Chciałbym kupić dodatkowy dysk ssd do mojego laptopa jakim jest lenovo ideapad 700-15. Moje pytanie brzmi, czy mogę takowy dysk zamontować samemu. Głównie boję się o gwarancję zeby jej nie stracić.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2016 przez maczlord Początkujący (360 p.)
Zmiana dysku nie oznacza utraty gwarancji. Także nie będziesz miał większych problemów z dyskiem. Sprawdź jakie dyski obsługuje Twój "laptop", kup i zamontuj, w razie pytań już w trakcie montażu szukaj odpowiedzi w google i zadając tutaj pytania ;)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez AndekQR Użytkownik (880 p.)
Kontaktowałem sie z konsultantem sklepu w którym był kupiony laptop, stwierdził że jeżeli nie ma klapki montażowej to samodzielny montaż dysku przy zachowaniu gwarancji nie jest możliwe. Ma rację? U mnie trzeba zdejmować cały dół laptopa który jest przymocowany na śrubkach i chyba nie można nazwać tego klapką montażową, jeśli się nie mylę.
komentarz 18 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Nie. To trochę większa zabawa niż zdjęcie dołu bo trzeba klawiature zdjąć i pod nią kilka śrubek odkręcić, więc nie polecam zabawy jak nie ogarniasz
komentarz 19 sierpnia 2016 przez AndekQR Użytkownik (880 p.)
W takim razie gdzie mogę oddać laptopa do zamontowania dysku ssd i pamięci RAM?
komentarz 19 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
serwis
komentarz 22 sierpnia 2016 przez maczlord Początkujący (360 p.)
Tak wygląda zmiana dysku, więc nie mam pojęcia jakims sposobem miałbyś stracić gwarancje, taka sama ściema jak z playstation, też kiedyś przyszedł do mnie koleś czy mógłbym mu zmienić dysk bo w serwisie chcieli za to 200 zł...

 

https://www.youtube.com/watch?v=-32UCu0TUUc
komentarz 22 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Rozbierałeś kiedyś lenovo? Bo z tego postu wynika, że nie
komentarz 22 sierpnia 2016 przez maczlord Początkujący (360 p.)

Możesz powiedzieć co mówię źle? Bo swój Lenovo rozbierałem, dodatkowo przed chwilą sam zadzwoniłem do Lenovo czy coś się nie zmieniało od tamtego roku, sam możesz sprawdzić pod numerem: 22 295 49 50 lub z pomocą swojego Lenovo ID i odpowiedź to: Producent zezwala na montaż i demontaż elementów produktu takich jak RAM/HDD/SSD bez utraty gwarancji.

komentarz 22 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Nie mówię o gwarancji. Tylko w przypadku tego lenovo z tego co widzę zmiana dysku nie jest, aż tak prostą czynnością jaka może się zdawać. Czyli odkręcenie spodu i wła la!  W przypadku lenovo mego brata trzeba było zdjąć klawiaturę, odkręcić śrubki, a potem dół i miało się wnętrze. Na tym filmu jest pokazany acer, a acer =/= lenovo
komentarz 23 sierpnia 2016 przez maczlord Początkujący (360 p.)
aaa sorry, nie zrozumiałem :/

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 845 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,257 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 783 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...