• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie do matur

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,798 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Specyficzny Nowicjusz (190 p.)
Witam, w tym roku będę miał maturę, co z tym idzie chciałbym się bardzo dobrze do niej przygotować.

Głównie chodzi mi o jakieś strony, repetytoria które mogłyby mi pomóc w przedmiotach takich jak angielski i matematyka podstawowa jak i rozszerzona.

A jak Wy zamierzacie się przygotować do matury, aby zdać ją na dość dobrym poziomie?

11 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez rzepa Początkujący (280 p.)
Matematyka- Matemaks.pl

Angielski- A.J. Hoge na youtube nie jest to przygotowanie typowo pod maturę, ale świetnie uczy angielskiego
komentarz 17 sierpnia 2016 przez Specyficzny Nowicjusz (190 p.)
Matemaks.pl od niedawna już korzystam z tej strony.
komentarz 17 sierpnia 2016 przez rzepa Początkujący (280 p.)
Po 2 miesiącach nauki z tej strony napisałem maturę podstawową na ponad 70% podczas, gdy na semestr miałem zagrożenie ;)

Moim zdaniem nauka z tej strony + zajęcia w szkole Ci wystarczą
komentarz 17 sierpnia 2016 przez Specyficzny Nowicjusz (190 p.)
To ładnie, to się nazywa samodyscyplina. :)

Rozszerzenie także zdawałeś?
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez afferu Mądrala (5,220 p.)
https://pl.khanacademy.org

Jest matma od liczenia do studiów, fizyka i kupa innych. Polecam tę stronę.
komentarz 17 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Nie znałem tej strony wydaję się interesująca :D
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Jeżeli chodzi o matematykę.. zobacz kanał na YT: "PiEduPl".
Polecam bardzo x)
komentarz 23 sierpnia 2016 przez edwin20 Początkujący (370 p.)
Również polecam, lepszy od matemaksa, szczególnie w rozszerzniu.
+1 głos
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez compl Początkujący (320 p.)
Podobno bardzo dobre (i tanie) są książki Pana Kiełbasy ;) Nie oceniaj po okładce, każdy matematyczny nerd ją posiada :P

http://www.gandalf.com.pl/p-b/matura-z-matematyki-2015-poziom-b/
komentarz 23 sierpnia 2016 przez edwin20 Początkujący (370 p.)
Też polecam, do tego zbiór zadań z Nowej Ery i jazda. Miałem też aksjomat (pomarańczowa) ale brakuje rozwiązań zadań i niektóre zadania są nie pod maturę.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez niezalogowany
quizlet do słówek z angielskiego :D ?
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

W zeszłym roku jak zdawałem maturę to robiliśmy w liceum dodatkowo zadania z tego: 

I było całkiem spoko ;) 

Z angielskiego po prostu osłuchaj się jak najbardziej z językiem - filmy, seriale, audiobooki (tematyka taka jaką lubisz) + książki. Jak nie czujesz się na siłach to na początku oglądaj / czytaj rzeczy, które już znasz, bo kiedyś oglądałeś / czytałeś je po Polsku.

 

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Do matematyki polecam poniższy podręcznik dobrze opracowany i myślę że powinien cię przygotować do tego strona WWW.Matemaks.pl ale myślę że tylko to nie wystarczy Pozdrawiam :)

http://www.empik.com/vademecum-matematyka-matura-2016-zakres-rozszerzony-szkoly-ponadgimnzjalne-galazka-kinga,p1113651934,ksiazka-p?gclid=CjwKEAjwltC9BRDRvMfD2N66nlISJACq8591aLBMOCDgl52MPrC_iv9OmUJRdJiCvn0hXD2KHo4XBRoC_q7w_wcB&gclsrc=aw.ds
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez edwin20 Początkujący (370 p.)
Krótkto: książki obie Kiełbasy, zbiór zadań z Nowej Ery, PiEduPL na YT, trochę matemaksa (na początek, potem sam stwierdzisz, że za ez), strona forum.zadania.info, codzienna nauka minimum godzinę (im wiecej tym lepiej, ale nie więcej niż 4). Mi taki zestaw wystarczył na 100% z podstawy i 84% z rozszerzenia. Co do angielskiego to do podstawy wystarczy nauka w szkole + sumienne przerobienie jakiejś książki.
MIało być krótko...
0 głosów
odpowiedź 23 sierpnia 2016 przez acsp Nowicjusz (220 p.)
Maturę pisałem dwa lata temu. (Matematyka podstawowa 100%, rozszerzona 86%)

-Zbiór Andrzeja Kiełbasy cz I oraz cz II + geometria(taki mały zielony zbiór )

-Aksjomat Czerwony (poziom rozszerzony)

-Arkusze maturalne Pazdro

-Arkusze maturalne Aksjomat (zielone)

-Zadania.info, matematyka.pisz (Tam masz mnóstwo zadań z rozwiązaniami, plus rozdzielone poziomy, co ułatwia naukę)

Co do angielskiego to polecam ang.pl oraz dużo czytanie książek po angielsku a także oglądania filmów bez lektora i co najważniejsze pisanie samodzielnie wypowiedzi na każdy temat.
0 głosów
odpowiedź 15 września 2016 przez wonsAty Użytkownik (520 p.)

Polecam stronę https://profimatura.pl/, gdzie możesz sobie przejrzeć kursy, które pomogą Ci się naprawdę dobrze przygotować do matury. Tym bardziej, że planujesz zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym. Co istotne, formę kursu można dostosować sobie do indywidualnych preferencji. Myślę, że warto zdecydować się na taki kurs, żeby potem nie zastanawiać się, czy uda nam się dostać na wymarzone studia smiley

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2017 przez Vinci Nowicjusz (220 p.)
Bardzo przydatne wypowiedzi ;) Skorzystam. A może wiecie co by było pomocne w przygotowaniu do matury podstawowej z fizyki?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 743 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian293810 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,612 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 9,554 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...