• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka języka angielskiego (słuchanie i rozumienie) w rok - Serial

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,579 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Witajcie, jak może zauważyliście ostatnio trochę mniej mnie na forum. Niestety programowanie musiałem odłożyć trochę na bok, bo po prostu nie starcza mi na wszystko czasu. Mam wakacje i nie mogę siedzieć cały czas przy komputerze w domu. Lecz nie do tego zmierzam. Za niecały rok piszę maturę i mam ogromny problem z językiem angielskim.

Rozumiem tekst pisany, potrafię się wypowiedzieć, potrafię coś ładnego napisać, ale jeśli chodzi o tzw. listening to jest to dla mnie po prostu katastrofa. Pewnie są gorsi, ale ja muszę być dobry, a nawet bardzo dobry - taki już po prostu jestem.

Na ten moment nie rozumiem praktycznie nic, słyszę bełkot. Jeśli nie powtórzy się fraza, którą wiele razy słyszałem typu: "What's your name?, My hobby is" itp. to po prostu zdania nie rozumiem. Wstyd mi, że przez tyle lat to zaniedbywałem (bo zawsze miałem z tym problem), ale lepiej późno niż wcale i muszę się za to wziąć. Boję się, że na maturze ustnej, będę potrafił opisać obraz i potrafiłbym bez problemu coś powiedzieć, ale tego nie zrobię, bo nie zrozumiem pytania.

Uznałem, że najlepiej będzie jeśli obejrzę jakiś serial po angielsku z napisami angielskimi. Ostatnio oglądałem serial suits z napisami polskimi i wydaje mi się, że jak czasami się wsłuchiwałem w angielski dialog, to coraz więcej rozumiałem.

Poszukuję serialu, który mnie wciągnie i pochłonie. Wiem, że nie każdy serial do nauki angielskiego się nada. Najlepiej niech będzie związany z teraźniejszością, bo nie przyda mi się słownictwo ze średniowiecza. Oglądałem na ten moment: Breaking Bad, Game of Thrones, Prison Break, Suits, Vikings. Jeśli również ktoś zna stronę, gdzie owy serial obejrzę i będą tam napisy angielskie, to również poproszę o link. Jednak najważniejszy jest dla mnie tytuł serialu. Jakieś inne cenne rady również mi się przydadzą.

Proszę o radę.

10 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Może dobrym pomysłem będzie również słuchanie podcastów ESL Podcast. Teksty czyta Jeff, bardzo przyjemny wpadający w ucho głos. Do każdej części jest dostępny transkrypt oraz można ściągnąć plik mp3 z każdej części lub słuchać online.

https://www.eslpod.com/website/

Inne podcasty:

http://englishlingq.com/
https://www.lingq.com/

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)

Poszukuję serialu, który mnie wciągnie i pochłonie

Nie ma uniwersalnego serialu, który wszystkich pochłania. http://www.imdb.com/chart/toptv/?ref_=nv_tvv_250_3 tu masz ranking najlepszych anglojęzycznych seriali, jak ci sie jakiś spodoba to sprawdz czy nie ma go gdzieś z polskimi napisami

komentarz 17 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Ja chcę angielskie napisy, ale mam stronkę:

https://ororo.tv/pl

więc o to nie ma co się martwić. Zależy mi na dobrym tytule. Wiem, że są rankingi, ale chciałbym posłuchać waszych opinii. ;)
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Oglądaj "Friends", nie dość, że świetny serial to myślę, że nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem tego co mówią, a z angielskimi napisami to już w ogóle luz. :)
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
Słuchaj w tle radia / podcastów itd. Nawet nie musisz starać się zrozumieć, co mówią. Chodzi o osłuchanie się z językiem. To serio pomaga.

No ale oczywiście do tego trzeba dorzucić jakiś serial / film. Nikt Cię nie będzie za rączkę prowadził. Po prostu wybierz coś, co Ci się spodoba i oglądaj. Poza tym każda forma słuchania po angielsku. Jeśli grasz to gameplaye na YT, w przypadku takich gier jak CS:GO, Dota, League of Legends itp. możesz oglądać mecze z komentarzem angielskim. Musisz się otoczyć językiem i tyle. Z czasem przyjdzie.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Polecam serial Lost. Bardzo wciągający serial o rozbitkach na wyspie pełnej tajemnic. Nie ma tam jakiegoś szczególnego żargonu jak np w Housie i Grey's Anatomy (typowa medyczna nomenklatura), więc myślę, że się nada. Zresztą sam wyciągnąłem angielski na wyższy poziom dzięki temu serialowi.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A ja Ci powiem dość bardziej na podstawie mnie, gram w gry od 6 roku życia gry przeważnie są w języku angielskim, nauczyłem się słów przez gry zasad konstruowania zdan nauczył mnie nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej tyle mi starczy by cokolwiek ogarnąć. Oferuje Ci naukę angielskiego poprzez rozmowę z ludźmi anglojęzycznymi jak ja się nudzę czasami szukam po internecie teamspeak-u angielskiego i wchodzę porozmawiać i posłuchać ludzi, bo nie zapominajmy że seriale mają formalny typ mówienia a ludzie używają slangów których też trzeba się uczyć by kojarzyć z odpowiednim synonimem.  Moja oferta jest taka byś znalazł jakiś serwis teamspeak, na spokojnie próbował ludzi zrozumieć, powiedział po angielsku by się tobą nie przejmowali że ty przyszedłeś się uczyć angielskiego. Staraj się podkładać słowa jakieś i wyłapywać od kontekstu, bo szczerze jak ktoś powie "KAN" w zależności od kontekstu oznacza to "puszkę" lub "móc", jeżeli z tym masz duże problemy jest druga opcja która równie świetna jest według mnie. Piosenki, ulubiona piosenka po angielsku naucz się jej tekstu na pamięć po angielsku, następnie napisz ją gdzieś w wordzie i postaraj się przetłumaczyć tą piosenkę, jeżeli masz problemy spójrz na translator i zapamiętaj nowe słowo. Mi to bardzo pomogło, mój angielski leżał na ocenę 1 w gimnazjum w technikum jestem jednym z lepszych z gorszej grupy bo nauczyciel mnie wiele nauczył. Naucz się słów, następnie zasady budowania zdan w czasach Past Simple, Past Continues, Present Simple, Present Continues, Oraz Future Simple, czyli przyszły  teraźniejszy i przeszły. Czasy które mają "Continues" wiadomo są czasami które po prostu określają dany moment, myślę że jak będzie miało sens twoje zdanie ktoś i tak Ciebie zrozumie bez tego ale ty możesz myśleć że ktoś nowe zdania konstruuje. Zwróć również uwagę na zasady np jak jest z Should i think, normalnie zaprzeczył byś shouldn't a zaprzeczasz i don't think you should, ble ble napiasłem przykłady etc, dlatego by nie zostało to bez sensu opuszczane i zapamiętywane zwroty jako wyjątek.

Dałem Ci rady które mi pomogły w ciągu roku wybić się z angielskiego z 30% na 80% na egzaminach, polecam Ci serdecznie, jak masz czas również pl.duolingo.com
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Oprócz tego co już wymieniono polecam: Dexter, X Files, Luther, Lie To Me, Fringe

Sporo tego kiedyś oglądałem z podobnym celem jak Ty. Jak mi się coś przypomni to dopiszę.
Jak już nabierzesz wprawy to przesuń napisy w czasie o kilka sekund do przodu i ukryj je. Sprawdź skrót klawiaturowy od ich wyświetlenia i wciśnij go za każdym razem kiedy czegoś nie dosłyszysz.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
polecam CI słuchanie/oglądanie np y2ba z angielskimi napisami - tyczy się też seriali oraz wszystkiego co w podobnie. słyszysz i czytasz - oswajasz się z jezykiem - podcasty moim zdaniem są dobre ale trochę później

kiedyś w pracy starałem się słuchać z 4h tak podcastów ale dla mnie ta forma nauki nie bardzo - spróbuj tego co mówiłem
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Co do serialu to mama dwa Skazany na śmierć i breaking bad.Oba są bardzo fajne i wciągające lecz do nauki języka polecam ci Breaking bad ponieważ jest tam poruszane wiele wątków miłosnych kriminalnych itp.Myślę że szerszy zasób słów na maturkę jak znalazł.Słuchaj dużo piosenek i jakś wypowiedzi po angielsku. Pozdrawiam :)
komentarz 18 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Chyba nie czytałeś całego mojego posta. Oba seriale oglądałem. :P
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
A nasz informatyczny Mr. Robot :D ?

Możesz też ewentualnie rozważyć jakiś serial w stylu "How I met your mother?" Ponieważ będziesz mieć tam dużo takich codziennych rozmów między znajomymi takim naturalnym angielskim :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 491 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...