• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ notatnik (nie mogę ustawić go jako program domyślny do otwierania plików txt)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
760 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w C i C++ przez Hepsko Początkujący (260 p.)
edycja 17 sierpnia 2016 przez Hepsko

Zrobiłem swój własny notatnik(C++ Builder). Jest bardziej rozbudowany od tego z kursów pana Zelanta. Ma parę dodatkowych funkcji :) Lecz nie mogę ustawić go jako domyślny program do otwierania plików txt :(. Wyczytałem że trzeba mieć obsługę parametrów

int argc, char **argv)

. A o tym nie mam pojęcia :(

Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić na tym przykładzie ?

 

2
komentarz 17 sierpnia 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Zelenta^
komentarz 17 sierpnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Twój temat nie zawiera żadnego pytania ani żadnej prośby, więc jest bezwartościowy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)

Po pierwsze musisz zrozumieć jak programy "wiedzą" że mają otworzyć dany plik, w tym celu uruchom cmd pod windowsem i wpisz np.: notepad.exe "jakaś ścieżka do pliku tekstowego".

Niestety nie piszę programów w Builderze, ale dam ci przykład dla programów konsolowych, których funkcja główna przyjmuje dwa argumenty, przez ciebie wymienione wyżej. Pierwszy z nich zawiera informację o liczbie elementów zawartych w tablicy argv. Gdzie argv[0] będzie zawierało ścieżkę bezwzględną do twojego programu, natomiast kolejne argumenty to będą zależne od tego z jakimi parametrami uruchomiony został program. np. jeżeli w konsoli wpiszesz: moj_program.exe "tekst 1" "tekst 2" to będziesz miał pod argv[1] -> "tekst 1" a pod argv[2] -> "tekst 2" to jak to obsłużysz w programie, to już zależy od ciebie, możesz to np. potraktować jako ścieżkę do pliku, albo parametr sterujący działaniem programu.

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 733 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w C i C++ przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2021 w C# przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...