• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uszkodzone porty USB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,056 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez pc_94 Nowicjusz (200 p.)

Witam,

Mam problem z portami USB w laptopie, a mianowicie nie działa żadne wejście(2x USB 3.0 i 1x USB 2.0).

Sterowniki? W menedżerze urządzeń jest kilka nieznanych urządzeń i kilka pozycji z wykrzyknikami w zakładce z kontrolerami uniwersalnej magistrali szeregowej. Po wielu próbach aktualizacji i instalacji różnych wersji sterowników sytuacja nadal taka sama. Co więcej po włączeniu laptopa w zasobniku pojawia się informacja o nierozpoznanym urządzeniu USB, mimo iż nic nie jest podpięte. BIOS także nie widzi żadnego urządzenia USB. Odpaliłem Ubuntu z płyty - żadne urządzenie USB nie jest rozpoznawane. Postanowiłem zrobić format i to nie było najlepsze posunięcie, ponieważ przy instalacji Windows 7 przy punkcie kończenie instalacji dostaje bluescreen'a z błędem BUGCODE_USB_DRIVER - taki sam otrzymałem kilka razy gdy walczyłem ze sterownikami. Udało mi się zainstalować Windows 10, ale problem jest nadal identyczny.

Laptop Lenovo G505.

Podejrzewam jakieś uszkodzenie sprzętowe, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.

Co myślicie? Dużo szukałem w sieci, ale nie znalazłem rozwiązania, dlatego zwracam się do Was mądre głowy. smiley

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
skoro nawet pod ubuntu nie dziala to bardzo mozliwe ze sprzet jest winny, jesli masz na gwarancji to reklamuj, jesli nie to moze byc ciezko.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Prawdopodobnie padł ci kontroler USB

 

Podłączałeś coś niezwykłego ostatnio?

Ładowałeś coś co mogło  pociągnąć więcej niż 500mA?

 

Bo teraz możesz tylko na gwarancji to naprawić lub nowa płyta główna

 

Albo jak jakiś bardzo dobry serwis to wlutują ci nowy kontroler
komentarz 17 sierpnia 2016 przez pc_94 Nowicjusz (200 p.)
Nic niezwykłego nie było podpinane.
Laptop nie ma już gwarancji, więc ogólnie lipa.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Oprócz tego co koledzy napisali.

Proponuję dokładnie sprawdzić wszystkie gniazda.

Chodzi o uszkodzenia mechaniczne.Sprawdź czy jakiś wykrzywiony zestyk w gnieździe USB nie dotyka do masy.

Jeśli są OK to patrz posty kolegów.

Pozdrawiam.
komentarz 17 sierpnia 2016 przez pc_94 Nowicjusz (200 p.)
Gniazda wydają się być ok.

Po podłączeniu telefonu bateria się ładuje.

Szkoda tylko, że nie mogę postawić Win 7, przez ten bluescreen..

Ehh.
komentarz 18 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Oprócz masy i +5V USB masz jeszcze piny "d+" oraz "d-" o nie mi chodziło.

Gdybyś miał zwarty +5V do masy,miałbyś problem z włączeniem laptopa.

Zakładam że dobrze posprawdzałeś,bo to że telefon się ładuje o niczym jeszcze nie świadczy.

Wiem że teoretyzuję ale może się przydać.

Tak czy siak,sądzę że kolega Gegtor dobrze  odpowiedział.Wygląda to na padnięty kontroler USB.

Pozdrawiam.
komentarz 18 sierpnia 2016 przez pc_94 Nowicjusz (200 p.)
Żadne piny się nie stykają.

Chyba pora pożegnać się z tym sprzętem, bo dzisiaj nawet nie potrafi się uruchomić - po wciśnięciu przycisku nie dochodzi nawet do logo Lenovo, pojawia się tylko czarny ekran z podkreślnikiem w lewym górnym rogu po 2 sekundach się restartuje i tak w kółko.
komentarz 18 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Od razu pożegnania ;)Skoro pasjonaci nie mogą pomóc(niestety nie mogą np.wymienić kontrolera USB z oczywistych względów).Idź do serwisu,przedstaw problem.Jak co sprawdzałeś.Zapytaj o koszty.Podejmij decyzję.Przynajmniej wiesz że ...koledzy starali się Ci pomóc :)

A może problem "siedzi" w innym miejscu?Nie można tego wykluczyć.

Działaj,pytania nic nie kosztują a serwisant,nawet najzdolniejszy,nie jest cudotwórcą.Musi zdiagnozować.Pytanie za ile?

Problemem jest to,by nie dać się zrobić za  ciula.Dobrego serwisanta można "wyczuć".Jak?nie owija w bawełnę i wali prosto z mostu za ile i na ile gwarantuje naprawę :)

Weź przeczytaj zlecenie naprawy.Poczytaj warunki.

Powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marceli99 Obywatel (1,160 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 901 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Maffcin Nowicjusz (130 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...