• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[ankieta bez odpowiedzi/HTML] Jaki jest według was kod jest najczytelniejszy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
209 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany
Witam, nie dam odpowiedzi bo chciałbym poznać wasze zdanie, jaki sposób pisania stron internetowych jest najczytelniejszy. Chodzi mi o wcięcia, ilość spacji na wcięcia itd. Jak piszecie strony internetowe. Tworzę program i chciałbym wiedzieć, jak odpowiednio poskładać kod.
komentarz 15 sierpnia 2016 przez niezalogowany

Co do pisania stron html, css to dobrze żebyś robił wcięcia oczywiście bo się lepiej czyta i szybciej odnajduje w takim projekcie. Mogę dać Ci jeden tip do CSS bo to mnie chyba najbardziej męczy  gdy widze kod innego człowieka, a mianowicie:

Zawsze gdy deklarujesz css dla czegoś, najważniejsze rzeczy na początku. Raz ktoś miał problem ze stroną i szukałem długo problemu, którym było position:absolute; na samym końcu deklarowania styli! To mnie tak  najbardziej chyba irytuje.

NOPE, BRZYDKO :c

div.foo{

background-color:red;

font-size:21px;

padding:20px;

box-shadow:5px 5px 2px black;

position:relative;

width:50%;

}

DOBRZE :)

div.foo{

position:relative;

width:50%;

padding:20px;

background-color:red;

box-shadow:5px 5px 2px black;

font-size:21px;
}

 

komentarz 15 sierpnia 2016 przez niezalogowany
dzięki za pomoc, im więcej dacie tym lepiej. Ja też się zgodzę z tym

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Nie ma to znaczenia jak inni piszą kod. Pisz tak jak lubisz i jak ci jest wygodnie. Jeśli jesteś w środowisku produkcyjnym to potem kod trafi przez program który formatuje kod z jakimiś tam standardami
komentarz 14 sierpnia 2016 przez niezalogowany
no tak ale ten program to coś jak IDE i chciałbym zrobić podobną rzecz jaka jest w Code::Blocks czyli to AStyle
+1 głos
odpowiedź 14 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Taki, jaki ktoś określił w swoim .editorconfig ;)

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 3,184 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2015 w Nasze projekty przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 258 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...