• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieć bezprzewodowa z punktu A do punktu B i C

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
153 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
edycja 13 sierpnia 2016 przez Krzysztof Rak
Cześć, mam Internet :D i dlatego, że w tym roku wyjeżdżam na studia chciałem udostępnić go dwóm osobom.

A to punkt z dostępem do Internetu ADSL. Z punktu A do B jest 40m. Z punktu B do C jest 70m, natomiast z punktu A do C jest 90m. Mierzone linijką na Google maps :). Wszystkie punkty widzą się bez przeszkód, może między punktem A-C jest rzadki las o szerokości 10m, jednak da się dostrzec punkt między gałęziami.

Posiadam 5 anten typu Yagi, ale tylko 3 lub 4 z zarobionym kablem, modem ADSL z WiFi, 2x AirLive WL-5460AP, 1x TL-WR1043ND i 1x TL-WA500G. Zastanawiałem się nad zakupem dwóch anten NanoStation 2.

Doradźcie mi proszę jak to zrobić, bo póki co udostępniam z A do B używając TL-WR1043ND z WDS w punkcie A, i łącząc się bezpośrednio z laptopa w punkcie B, jednak zasięg jest dobry w 1 pomieszczeniu, a w pozostałych nie ma go wcale.

Próbowałem udostępnić z punktu A do C używając zestawionych do siebie anten kierunkowych i dwóch AirLive WL-5460AP, jeden w trybie AP, a drugi w trybie klient ale zasięg był 10% i nie udało się połączyć z siecią, kiedyś miałem 30% ale zamiast tego AirLive w trybie AP, był TP-Link WR-740N z OpenWRT w trybie repeater i dolutowaną do płytki anteną kierunkową. Nie wiem jak to rozwiązać, a szkoda mi już kasy na dodatkowe anteny jeżeli później okazałoby się, że dalej zasięg jest słaby. :(
1
komentarz 13 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Mi wifi w drugim pokoju nie chce łapać, a Ty na 70 km udostępniasz xD szacun :D
komentarz 13 sierpnia 2016 przez Abel Mądrala (5,140 p.)
Moim skromnym zdaniem , na takie odległości musi być niczym nie zasłonięty widok.

Anteny muszą widzieć się bez przeszkód, a skoro masz tam jakiś lasek to raczej nie ma co marzyć o lepszej jakości połączenia przy idealnych warunkach pogodowych , nie wspominając o jakichś załamaniach pogody

Anteny kierunkowe to chyba jedyne rozwiązanie
komentarz 13 sierpnia 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Nie 70km tylko metrów i udostępniam na 40m póki co ze zwykłego AP w standardzie 802.11n 300Mbps. Ten lasek to jak się dziś przyjrzałem 2 stojące obok siebie drzewa, przez które jest widoczność dosyć dobra by dostrzec za nimi budynek. Anteny kierunkowe to na pewno nie jest jedyne rozwiązanie, są do tego wzmacniacze ale tak jak napisałem nie chcę kupić niczego nie mając pewności, że zadziała. :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2016 przez Krzysztof Rak Bywalec (2,420 p.)
Ciągle szukam sposobu, proszę o pomoc zależy mi na tym.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,710 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 78 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia w Sieci komputerowe, internet przez Matthew2000 Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Grozmo Użytkownik (750 p.)

92,832 zapytań

141,776 odpowiedzi

320,822 komentarzy

62,161 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...