• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python- jak to na prawdę jest? Czy warto wybrać ten język programowania?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,651 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2016 w Python przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

Cześć!

Swoją przygodę z programowaniem zacząłem od drobnych skryptów w PHP. Później jednak zająłem się grafiką na dobre pięć lat i mam w niej ogromne doświadczenie- jednakże  to nie jest to co chciałbym robić w życiu. Rok temu odkryłem, że moją życiową pasją jest programowanie i na nowo rozpocząłem przygodę z kursem Mirka. 

Mogę się pochwalić, że kurs podstawowy bardzo szybko sobie przyswoiłem jednakże zrozumiałem, że to nie jest język z którym chciałbym wiązać przyszłość- jestem zdecydowanie za platformą webową. 

Tak więc po głębszych rozmyślaniach nad wyborem języku dla mnie zdecydowałem, że będę się uczył równolegle JS (chciałbym pojąć ją bardzo dobrze) i jestem również głodny czegoś backendowego- i teraz nasuwają się moje wątpliwości i pytania:

1. Czy język ten się w jakimś stopniu rozwija? 

2. Czy rzeczywiście ten język jest idealnym narzędziem do hackingu? - słyszałem, że łatwo można w nim stworzyć wszelkie trojany itd. 

3. Jak ten język sprawdza się w pisaniu skryptów na stronę? Jak wygląda pisanie takich skryptów w porównaniu z PHP? 

4. Czy rzeczywiście Python jest najłatwiejszym językiem do nauczenia się? Czy zatem rynek pracy programistów Pythona jest już przepełniony? 

5. Jak wygląda sprawa z pisaniem programów okienkowych? Słyszałem, że gry takie jak Metin2 zostały napisane...

Dziękuję z góry za odpowiedź!

 

 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
1 Tak i to bardzo, bo to kod OpenSource oraz ma ogromną liczbę użytkowników

2 Nie to nie jest idealne narzędzie do tego

3 Dobrze

4 "easy to learn hard to master". Rynek nie jest przepłniony

5 Nie idzie w tym pisać gier na dużą skalę, że powstało coś to nie znaczy, że jest dobre do tego. Okienka idzie robić bez problemu
1
komentarz 11 sierpnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)

Dodam swoje dwa grosze:

2. Idealne narzędzie do hackingu nie istnieje. Python natomiast sprawdza się dobrze w niektórych aspektach bezpieczeństwa, szczególnie do networkingu, socketów oraz do zadań które nie wymagają użycia C i można je napisać o wieele szybciej używająć Pythona

3.  Podobnie, oba to skryptowe języki interpretowane

5. Tak, gier na dużą skale gdzie jest potrzebna wysoka optymalizacja raczej nie napiszesz.

Natomiast aplikacje okienkowe, nawet te bardziej złożone jak najbardziej (również prostsze gry) - python ma PyPy oraz CPython które umożliwą dużo lepszą optymalizacje kodu, szybsze wykonywanie. Najbardziej przemawiają programy które są stworzone w Pythonie, z tych bardziej znanych:

BitTorrent, Blender, Calibre

Tutaj wszystkie aplikacje stworzone w Pythonie:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Python_software

komentarz 22 października 2016 przez nodo12221 Obywatel (1,100 p.)
Np w Pythonie był napisany Dropbox pulpitowy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 5 października 2022 w Python przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 733 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez velaro Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,636 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...