• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Więcej zapytań do bazy w jednym pliku czy wiecej plikow po jednym zapytaniu

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2016 w PHP przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)
Witam, zastanawiam sie nad wyciaganiem danych z bazy pod kątem szybkosci/dokładnosci/lepszego działania.

I tak nurtuje mnie pytanie czy lepiej np utworzyć plik simple_page.php w ktorym bedzie polaczenie do bazy i zalozmy 2 oddzielne selecty (lub wiecej), np:
bedzie potrzebne dokładne wyswietlenie danego zdj z galerii to je wyswietli lub jesli bedzie potrzebne wyswietlenie danego artykulu to go wyswietli po wykonaniu jednego z 2 selectow w jednym i tym samym pliku

CZY:

lepiej utworzyc simple_page_galeria.php i np simple_page_art.php i w kazdym po jednym zapytaniu?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 10 sierpnia 2016 przez MałyProgramnista
 
Najlepsza
Hmmm. Może się nie znam, ale wydaje się, że lepiej jest zrobić jedno połączenie z bazą i dawać tam dwa zapytania. W końcu jedno połączenie to mniej niż 2, zyskujemy na czasie, mocy obliczeniowej procesora....
komentarz 10 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
"Chociaż, pobieranie samych linków do galeri naprawdę zabije Ci bazę?", chyba jesteś jedną z niewielu osób na tym forum która nie jest perfekcjonistą, która nie odczuwa potrzeby zaoszczędzenia 0.001 FLOPS'a, czy jednego ticka procesora, naprawdę. Już dawno zauważyłem, że ludzie często czepiają się takich pierdołowatych rzeczy, takich jak pisanie " zamiast ' w php. Ludzie na tym forum to skrajni perfekcjoniści, jest tutaj wiele przykładów, takich jak właśnie te cudzysłowie, mysqli vs pdo, niepotrzebne przetrzymywanie jakichś danych w zmiennej, przypisywanie wartości zmiennych $_POST i $_GET do innych zmiennych na czym się traci 0.001s, nadawanie za długich nazw zmiennych, używanie pętli while zamiast for przy operacjach mających się wykonać "i" razy, czy po prostu zostawienie jednej pustej linii w kodzie, ludziom to przeszkadza. Nie rozumiem takich ludzi, ja np. w mojej przygodzie z programowaniem ani razu nie użyłem pętli for ( nie licząc sytuacji, w której przerabiałem odcinek kursu c++ pana Mirka o pętlach), jest mi tak po prostu wygodniej, tak samo z używaniem pojedynczego czy podwójnego cudzyslowia, ja używam podwójnego cudzysłowia, bo notepad++ automatycznie mi je zamyka, podobnie jest z tymi zmiennymi, przypisuję je do innych zmiennych, bo wydaje się to dla mnie czytelniejsze. Życzę Ci, abyś nie został skrajnym perfekcjonistą.
komentarz 10 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

" zamiast '

To ja zapraszam do changeloga silnika php, ;) Teraz już bez różnicy.

 

 Życzę Ci, abyś nie został skrajnym perfekcjonistą.

Życzę Ci, abyś kodował jeszcze trochę dłużej, obadaj temat:)

 

komentarz 11 sierpnia 2016 przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)
Szczerze? ja lubie poukładać kod czy np pozbyć sie pustych linii bo to mi ułatwia zycie - nie musze pozniej godzinami szukać gdzie nie zamknąłem jakiejś linijki kodu itd - Dlatego najlepiej by kazdy pisał tak jak uważa :D

Tylko nie oznacza to ze jest sie "skrajnym perfekcjonista". Np takie "poprawne" pisanie kodu przyda sie jak nie pracuje sie samemu nad jakimś projektem. A moje pytanie pojawiło sie tutaj dlatego ze dobrze takie coś wiedzieć, w przyszłości moze być bardziej coś obszerniejszego do wyciągnięcia.
komentarz 11 sierpnia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Szczerze? ja lubie poukładać kod czy np pozbyć sie pustych linii bo to mi ułatwia zycie - nie musze pozniej godzinami szukać gdzie nie zamknąłem jakiejś linijki kodu itd - Dlatego najlepiej by kazdy pisał tak jak uważa :D 

Ja mam IDE i automatyczny code refactor, 
"Dlatego najlepiej by każdy pisał tak jak uważa" → Słyszałeś, że są takie cuda jak standardy kodowania? PSR-* ? Nie? To wróć jak się dowiesz;)

 

komentarz 11 sierpnia 2016 przez MałyProgramnista Nowicjusz (190 p.)
Źle mogłem to napisać - bardziej mi chodziło o to co wyzej zostało napisane

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 174 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 746 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w SQL, bazy danych przez Marshall_ Początkujący (350 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 13 października 2016 w SQL, bazy danych przez Peengie Początkujący (360 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...