• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie gier w przyszłości

Object Storage Arubacloud
+1 głos
457 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Witam bardzo serdecznie!

Około miesiąca temu zacząłem programować. Chciałem sprawdzić czy to dla mnie, czy mnie to interesuję,wciąga. Był to celny strzał od razu pokochałem to, zacząłem początkowo od html-a,css-a,php-a, bardzo polubiłem te języki lecz ostatnimi czasy chciałem spróbować czegoś nowego, świeżego. Pomyślałem o programowaniu gier, złapała mnie nagła determinacja, chęć robienia tego i nie przestania. Dlatego przychodzę z zapytaniem do Was apropo jaki język wybrać początkowy by się w tym szkolić. Jeżeli znacie jakieś kursy, które są wartościowe również możecie podesłać.

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam :)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Mówiąc najkrócej.. zacznij od tego linka:
https://www.youtube.com/watch?v=Kc98tH59A_U
Jak już załapiesz podstawy C++ będziesz mógł się przenieść na dowolny inny język.
komentarz 10 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Skończyłem C++ na zaczęciu obiektowego 1 odcinka, myślisz, że kontynuacja będzie dobra?
komentarz 10 sierpnia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Bez obiektówki C++ nic nie osiągniesz. Zresztą podstawowy kurs C++ to podstawy podstaw... Poza tym, jeżeli chcesz robić gry na komputer to najlepiej C++, potem można C# (obiektowy język).
komentarz 10 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Jak już ogarniesz OOP możesz:
a) Przejść na Javę i próbować swoich sił w appkach na androida.
b1) Pozostać przy C++ i zainteresować się jakąś biblioteką graficzną (osobiście polecam SFML).
b2) Jak już w miarę ogarniesz obiektówkę z użyciem biblioteki graficznej możesz spróbować swoich sił w UE4.
c) Jeżeli żadna z powyższych opcji cię nie zadowala. Naucz się C# i wykorzystaj jego znajomość w Unity3D.
komentarz 10 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Probowałem oglądać poradniki JavaDevMatta te najnowsze i powiem, że zrozumiałem tyle co nic
komentarz 10 sierpnia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
No bo to jest obiektówka, a skoro skończyłeś kurs na początku obiektówki to nic dziwnego. Proponuje skończ kurs, zrób grę przy pomocy chociażby SFML.
komentarz 10 sierpnia 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Czy ty skończyłeś połowe kursu w 1 dzień :O
komentarz 10 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Nie w kilka z małymi przerwami.
+2 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)

Nie wiem czemu w dzisiejszych czasach jest taka moda na polecanie C++ dla początkujących. Nowicjusze nie mają problemu z ustaleniem typów danych. To jest banał. Jak przeglądam tutejsze kody to widzę, że ludzie mają problem z funkcjami. Dużo nowych programistów boi się ich używać, ograniczają je do minimum. Dlatego na początek proponuję języki z prostą składnią, gdzie można się skupić na funkcjach.

Druga sprawa to nauka czytania dokumentacji i stacka. Większość zapytań tutaj jest tak banalnych, że odpowiedź znajduję się na pierwszej pozycji w google. Rozumiem, że czytanie dokumentacji niektórych bibliotek C++ to koszmar. Dlatego jeszcze raz powtarzam: języki z prostą składnią.

Kolejna rzecz której nie rozumiem to moda na kod obiektowy. Żeby dobrze zaprogramować obiektowo grę trzeba znać wzorce projektowe takie jak singleton, fasada, fabryki itp. Nowicjusz oczywiście może stworzyć klasę z 20 odpowiedzialnościami, ale będzie to kod zły. Tymczasem programując wyłącznie strukturalnie można zrobić naprawdę rozbudowane gry.

komentarz 10 sierpnia 2016 przez james30k Bywalec (2,260 p.)
Dochodząc do konsensusu jaki język polecasz?
komentarz 10 sierpnia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)

 Żeby dobrze zaprogramować obiektowo grę trzeba znać wzorce projektowe takie jak singleton, fasada, fabryki itp.

Tego mi brakowało ;)

komentarz 10 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Pragnę tylko wyjaśnić jedną rzecz.. nie polecam C++ w znaczeniu jaki opisałeś.. polecam ten język ze względu na to, że pan M. Zelent stworzył naprawdę dobry kurs wyjaśniający czym jest programowanie i z czym to się je (wyjaśnione są tam różne pojęcia.. chociażby dziedziczenie).. Dla początkujących jest to bardzo dobry materiał do nauki (przynajmniej moim zdaniem). Gdybym znał równie dobry kurs po polsku z jakiegoś prostszego języka.. wtedy podałbym inny link. Jednak mimo to dalej pozostaję zdania, że po zrozumieniu podstaw w C++ można bez problemu przenieść się na inny język.. natomiast w odwrotnym przypadku (np. Python -> C++) było by znacznie trudniej.
+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
C++ (SFML, OpenGL, DirectX)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 604 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 369 wizyt
+4 głosów
10 odpowiedzi 2,322 wizyt
pytanie zadane 1 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eliś Nowicjusz (190 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...