• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dokładne rozróżnienie pluginu od skryptu.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
521 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w Java przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam :)
Mam do was pytanie. :) Z góry przepraszam za tematykę ponieważ nie jest to forum stworzone do takich rzeczy.
Chodzi mi tutaj o grę pod tytułem "Minecraft". Chciałbym stworzyć własny plugin czy może skrypt i tutaj jest moje pytanie. Ponieważ chciałbym stworzyć nowe przedmioty, moby, moce (aktywowane za pomoca komend), spawny dla tych mobów które bym mógł ustalić sam (rozmiar), coś w rodzaju zdobywania poziomu, expa z tych mobów. Czy do takiego czegoś lepiej jest pisać plugin czy skrypty. Jestem w tym całkowicie zielony zacząłem uczyć się JAVY a chciałbym to również powiązać od razu z pisaniem elementów na dany serwer. :)
Przepraszam jeżeli wgl nie trafiłem z tematem. Mam nadzieje ,że znajdą się jacyś ludzie który tez coś dłubią w minecraft i chętnie pomogą nowicjuszowi. :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Minecraft jak większośc gier (powiedzmy), udostępnia coś swojego rodzaju API, które pozwala się komunikować z klasami do których twórca daje dostęp zewnątrz (np: interfejsy), dzięki nim można konfigurować dowolnie nasz server. Gdyby to był plugin, gracz musiałby sobie zainstalować aplet. Nie wiem, na co pozwala twórca, ale jeżeli to ma być wywołane za pomocą komennd, kierowałbym się w stronę skryptu :).
komentarz 9 sierpnia 2016 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Za pomocą komend ,które też nie bedzie takie proste zostaną wywołane tylko ataki po kombinacji. Aktywując to kulka myszy bedzie można wpisać coś w stylu komendy np. 1423 która dopiero wywoła efekt jakiegoś ataku. To rozumiem ,że to można zrobić za pomocą skrypów tylko jak bede chciał np zrobić 50 różnych ataków to mam robić 50 różnych skrytpów na to? (to wgrywam na serwer i hula z tego co rozumiem) I co z tym expem żeby to wszystko ustawić to już chyba trzeba bedzie napisać w pluginie wartość expa z jakiego moba ma wypadać wraz z itemami.

Mam nadzieje ,że dobrze wytłumaczyłem. I czy mógłbyś mi wytłumaczyć różnicę miedzy pluginem kiedy stosujemy co? Wiem ,że skrypt to mała linia kodu wywołująca jakiś efekt np. Dawanie graczowi itemów po wpisaniu komendy czy samo leczenie siebie. Lecz jak to jest z pluginem co powinien zawierać plugin ,żeby go nazwać pluginem. Kiedy plugin to plugin a nie np. skrypt?  :)
0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
nowe moby i przedmioty nie sa dostepne dla pluginu jak i skryptu ale dla modow

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Java przez Stami Gaduła (3,790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w Java przez hubertgz Użytkownik (510 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...