• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co na start?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
510 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w Python przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
Czesc,wiem ze takich tematow bylo pelno ale moze cos sie pozmieniało.

Zainteresowalem sie niedawno programowaniem i chciałbym zobaczyć jak mi pójdzie,z tego co wyczytałem to python jest jednym z najprostszych jezykow.Szukam jakiegoś kursu po polsku.Wiem że po angielsku jest dużo wiecej i lepszych materiałów ale chce po prostu zobaczyć jak sie bede w tym czuł jak bedzie dobrze to przejde na angielskie kursy.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)

Ja bym na twoim miejscu zaczął od C++, ponieważ później będziesz bez problemu przeskakiwał na inne języki. Python jest, że tak powiem zbyt prosty jak na pierwszy język. Nauczysz się wielu złych nawyków ( nie zamykanie linijek średnikami i takie tam) ale to nie odpowiedź na twoje pytanie.

Około 4 sekundy szukania: http://www.python.rk.edu.pl/w/p/podstawy/

Nie mam pojęcia jak szukałeś, że nie udało ci się tego znaleźć. Polecam również zapoznanie się z zawartością polskiego forum skupionym na pythonie. 

Kolejną rzeczą jest to w czym będziesz pisał. Od siebie polecam Pycharm-a.

komentarz 9 sierpnia 2016 przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
Znaczy,szukałem i znalazłem tą strone ale chcialem sie upewnić czy nie ma lepszej.

A co do C++ to sie szczerze zastanowie,nawet słyszałem że powstaje wlasnie jaki polski poradnik wiec moze skorzystam.
1
komentarz 9 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Ale bzdury gościu na wypisywałeś. Python jest na początku prosty, potem wchodzi normalnie OP, dziedziczenie i takie bajery. Chyba tylko Polimorfizm jest troszkę ukryty

Nauczysz się wielu złych nawyków ( nie zamykanie linijek średnikami i takie tam) ale to nie odpowiedź na twoje pytanie.

Następne bzdury. Tam nie korzysta się z średników ,  a uczy wcięć, bo jak będziesz miał jakąś lipę z wcięciami to od razu błąd, tylko potem np w C++ wystarczy dawać klamry. Co do C++ to uważam, że nie należy iść z nim na front bo można się z łatwością zniechęcić bo, za dużo rzeczy trza ogarniać odrazu na start. Chodź fakt faktem jak zrozumiesz dobrze C++ to potem będzie prościzna

+2 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Śmiem się nie zgodzić z przedmówcami. Python to jest język bardzo wysokiego poziomu, gdzie nie ma wskaźników, silnego typowania i takich bajerów. Śmiem również twierdzić, że Python jest dość dobrym językiem na start bo poznajesz samą logikę działania programu, co to robi jak robi kiedy robi itp. w dość prosty sposób. Potem gdy rozumiesz co z czym się jee to nie będzie problemu poznania silnego typowania, wskaźników itp. Chodź jeśli Ci zależy na czymś co nie jest mega trudnę ( c++ ) ani zbyt łatwe ( Python ). To polecam Jave, C# na start, są to języki średniego poziomu trudności. Lecz mimo wyboru ostrzegam, że C++ jest dość trudny i może zniechęcić na start
komentarz 9 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Python to jest język bardzo wysokiego poziomu, gdzie nie ma wskaźników, silnego typowania i takich bajerów.

I o tym mowa... A potem będzie już za późno...

Potem gdy rozumiesz co z czym się jee to nie będzie problemu poznania silnego typowania, wskaźników itp.

W taką stronę będzie trudniejsze przełączenie się na niższy poziom niż na odwrót.

komentarz 9 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
edycja 9 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta

Tak ale gdy się zrozumie jak działa sam program kiedy co wykonywane itp to poznawanie dalszych klocuszków np w C++ nie będzie problemem. 

W taką stronę będzie trudniejsze przełączenie się na niższy poziom niż na odwrót.

Tak tylko walka z silnym typowaniem na początku, może go zniechęcić bo nie będzie łapał co i jak do końca 

2
komentarz 9 sierpnia 2016 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Dlaczego tyle osób proponuje C++ na początek? Po co osobie, która zajmuje się np programowaniem webowym C++. Python jest dobry na start, żeby zobaczyć o co chodzi w tym całym programowaniu.
+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 9 sierpnia 2016 przez jpacanowski

https://pl.wikibooks.org/wiki/Zanurkuj_w_Pythonie

http://forum.pasja-informatyki.pl/121808/start-nauki-pythona-najlepsze-poradniki-rady

To potężny język, ale też tak absurdalnie łatwy na początek, że trochę ogłupiający i z tego powodu nie polecam uczyć się tego języka jako pierwszego. Przechodząc potem na inny język nie wyrobisz tego psychicznie, bo wyrobisz sobie nawyk budowania programów z klocków duplo zamiast tych mniejszych klocków i też z powodu innej składni języka.

No i jak to mówią, jest to język "easy to learn, hard to master".

komentarz 9 sierpnia 2016 przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
No to chyba sie pośpieszyłem z wyborem jezyka.No to sie jeszcze zastanowie raczej nad tym C++ a moze tez cos innego..
komentarz 9 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Argument, że Pythona lepiej się nie uczyć bo nauczysz się złych nawyków w postaci nie zamykania linijek średnikami, jest wzięty z kosmosu i nie ma raczej żadnego odniesienia do rzeczywistości. To nie jest zły nawyk, to jest po prostu specyfikacja składni języka.

Osobiście nie widzę również powodu dla którego miałoby być bardzo ciężko przy zejściu do języka niższego poziomu - owszem, będzie trzeba poświęcić czas na aspekty na które nie trzeba zwracać uwagę w Pythonie, ale na tej samej zasadzie musiałeś uczyć się ich wcześniej przy poznawaniu C++

Python jest często pierwszym (a czasem i nawet jednym z głównych) jezyków programowania uczonych na uniwersytetach, zarówno polskich (uni. Wrocławski) jak i zagranicznych (Harvard)

Nauka:

http://forum.pasja-informatyki.pl/121808/start-nauki-pythona-najlepsze-poradniki-rady

http://forum.pasja-informatyki.pl/158415/poradniki-dotyczace-pythona#a158431

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 4,273 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Python przez niezalogowany
+1 głos
3 odpowiedzi 1,254 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2021 w Python przez ow18 Nowicjusz (160 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...