• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Utrata danych w serwisie po instalacji systemu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
148 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez adam63 Nowicjusz (130 p.)
edycja 8 sierpnia 2016 przez adam63

Kupiłem z drugiej ręki komputer na którym był jak się okazało nie do końca legalny system operacyjny. Jakiś czas go używałem, ale zaczął mulić. Zleciłem naprawę laptopa przez serwis laptopów Poznań , po odebraniu dostałem, tzn zapłaciłem za niego- nowy, legalny system, ale znikły dane, zdjęcia. Czy mogli je skasować bez informowania mnie ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Instalacja świeżego systemu operacyjnego wiąże się ze sformatowaniem całej partycji.

Dwie rady ode mnie.
Po pierwsze, danych nie powinno zapisywać się na partycji systemowej - powinno się wydzielić osobną partycję na dane, a system - w razie W. - pozostawić na osobnej partycji.
Po drugie - regularne kopie zapasowe wszystkich ważnych danych. Może wydawać się to naiwne, ale właśnie kopie zapasowe są tym, co bardzo często ratuje z opresji. Różne przypadki chodzą po ludziach. Sam kiedyś usunąłem sobie (bezpowrotnie, a jakże) partycję z danymi. ^^'

Nie wiem jakie są obowiązujące przepisy, ale etyka zawodowa i zwykła uprzejmość nakazuje informować klientów o ewentualnych szkodach, które mogą wyniknąć w efekcie prac serwisowych.
+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Cytat z regulaminu tegoż serwisu pkt.10

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treści znajdujące się w sprzęcie na nośnikach informacji powierzonym serwisowi a będącymi w literze prawa treściami zabronionymi.

Przykładowo.Twoje zdjęcia z wakacji na tle piramid nie są treściami w literze prawa zabronionymi.

Szukałem punktu w którym pisze.

Serwis nie odpowiada za treści(dane) znajdujące się w sprzęcie na nośnikach informacji a będącymi w zgodzie z literą prawa.

Nie znalazłem.

Szukałem punktu w którym pisze,klient zostanie poinformowany,że w trakcie serwisowania,może powstać sytuacja po której nastąpi utrata danych i zostanie o tym poinformowany.

Co logicznie nakazuje szukać czegoś w stylu.

Na wniosek klienta dane zostaną zarchiwizowane i przywrócone za dodatkową opłatą.

Może coś pominąłem albo źle zinterpretowałem.

Adamie63,czytałeś ten regulamin? ;)

Zgadzam się z kolegą draghan.

Jeśli nie ma jasnego punktu w regulaminie to jest jeszcze etyka zawodowa i uprzejmość.

Wiem że istnieją takie serwisy.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez kukuwiku Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,011 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...