• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

usb uszkodzony dysk ntfs

Object Storage Arubacloud
+1 głos
501 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
Witam

Próbuję odzyskać dane z pendrive.

Po włożeniu go do portu USB w komputerze w sposób ciągły świeci się dioda, litera dysku pojawia się po kilkunastu minutach, jakakolwiek próba otwarcia z okna przeglądarki lub też próba podświetlenia właściwości tego elementu kończy się zawieszeniem okna.

Po uruchomieniu cmd i uruchomieniu komendy chkdsk d:/f po kilkunastu minutach pojawia się komunikat

"Typ systemu plików to NTFS, a następnie po kolejnych kilkunastu minutach pojawia się komunikat "

"System Windows nie może uruchomić sprawdzania dysku na tym woluminie, ponieważ jest on zabezpieczony przed zapisem"

Będę walczył ;) , może ma ktoś jakieś pomysły

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Polecam program TestDisk http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_PL

Pod Linuksem potrafi cuda zdziałać. Uratowałem już niejeden dysk. Nie wiem czy pod Windowsem jest równie skuteczny ale może warto spróbować.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Tomek Rzymyszkiewicz Nowicjusz (180 p.)
Sprawdzałeś programem Total Commander lub innymi tego typu programami?
komentarz 8 sierpnia 2016 przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
nic z tego już próbowałem
komentarz 8 sierpnia 2016 przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
ponownie próbowałem po kilku minutach zarządzanie dyskami pojawia się, jednak bez tego dysku
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Tomek Rzymyszkiewicz Nowicjusz (180 p.)
Kończą mi się pomysły. Może program HD Tune coś pokaże, sprawdź.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
tylko read error

nie wykonuje żadnego testu, ale dysk widzi
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Tomek Rzymyszkiewicz Nowicjusz (180 p.)
To już chyba nie mam pomysłów :/
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Może to pomoże ;)Tego programu nie testowałem ale....uważaj na dane.

http://seeme.softonic.pl/

Spróbuj zamontować pena pod Linuksem.

Jest jeszcze opcja z ruskiej strony na której są programy do naprawy(spróbuję ją odszukać jeśli zajdzie konieczność).Tylko że,używając tego programu tracisz dane,odzyskujesz pendriva.

Napiszę tak,mnie się udało odzyskać pena ale podchodziłem do tego kilka razy.Czasem traciłem nadzieję.

Udało się.

Pozdrawiam.
komentarz 9 sierpnia 2016 przez hebel69 Nowicjusz (170 p.)
pena pod Linuksem próbowałem montować już wcześniej, nic to nie daje. ten program to będzie ostateczność. chciałbym odzyskać dane.
komentarz 9 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.A ten z linku,który podałem oraz porada kolegi manjaro?Rozumiem że chodzi o dane.Dlatego piszę,ostrożnie.

Jeszcze raz napiszę.Miałem takiego pena z którym nic nie mogłem zrobić.Co więcej,nic nie pomagało.Zawsze otrzymywałem komunikat że pendrive jest "zabezpieczony" jako tylko do odczytu.Odzyskałem go,tylko z tą różnicą że dane,na których mi nie zależało,zostały skasowane.

Może ktoś więcej ma pomysłów by Ci pomóc.Spróbuję jeszcze coś wykombinować :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 153 wizyt
pytanie zadane 5 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 218 wizyt
pytanie zadane 20 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Sansi Użytkownik (720 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...