• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak dbać o akumulator w laptopie.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
295 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Ferdu Gaduła (4,150 p.)
Hej

Kupiłem sobie używanego lenovo t420 i mam parę pytań odnośnie akumulatora. Z czasem on ulega degradacji lub występuje efekt pamięci, jak zabezpieczyć się przed tym i wydłużyć czas jej "życia" ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak jest pod ladowarka to wyjmij baterie.... bo ja przeladujesz i skrocisz czas zycia. Nie wal w nia niech nie upadnie...
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Raz na miesiąc powinno się rozładować do zera, aby poprawić kalibrację wskaźnika baterii w urządzeniu.
komentarz 16 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Jak jest pod ladowarka to wyjmij baterie.... bo ja przeladujesz i skrocisz czas zycia. Nie wal w nia niech nie upadnie...

 Nie jestem pewny, ale chyba baterii nowszych generacji to nie dotyczy.

komentarz 16 października 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Teoretycznie nie, z tego co mi wiadomo, bo przy pelnym naładowaniu pozniej bateria nie jest juz ladowana, co nie skutkuje przepelnieniem
komentarz 16 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Być może kiedy pracuje się powiedzmy 90% czasu pod prądem to może to być jakiś negatywny skutek. Jednak baterie litowo-jonowe z tego co się orientuje lubią być ładowane nie to co te stare, które miały jakieś tam cykle ładowania czy coś, gdzie nieważne czy ładujesz od 10% do 100% czy z 85% do 100% to, to i to liczy się jako jeden cykl ładowania. W litowo-jonowych tego nie ma.
+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
I pamiętaj, że im niższa temperatura tym mniejsza pojemność akumulatorów litowo - jonowych (wykorzystywane w laptopach). Niektórzy zimą siedzą z laptopem na dworcu nie używając go, w pociagu włączają i dupa, baterii jest na 20 min pracy, ale nie ma co się tym martwić, nie jest to trwałe zmniejszenie pojemności.
komentarz 16 października 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Niektórzy zimą siedzą z laptopem na dworcu nie używając go, w pociagu włączają i dupa

Nie tylko bateria ale i reszta elektroniki na tym cierpi. 

0 głosów
odpowiedź 16 października 2018 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)
To jak to w końcu jest?

Skłaniam się chyba do utrzymywania 40% - 80%

Jednak podobno częste podpinanie też nie jest dobre? Rzecz jasna uznajmy, że każda bateria jest już taka sama i pytanie dotyczy dbania o laptopy/tablety/smartfony.

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Offtop przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)
+2 głosów
9 odpowiedzi 1,154 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2016 w Offtop przez Wookiee Użytkownik (980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 790 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez Wookiee Użytkownik (980 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...