• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Unity z kosmosu do planety

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
274 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w OpenGL, Unity przez xydden Gaduła (4,480 p.)
zamknięte 8 sierpnia 2016 przez xydden

Cześć pół dnia szukałem sposobu na to,ale nie znalazłem nic przydatnego,wiec piszę sobie grę sci-fi i potrzebuję sposobu na przejście z kosmosu na powierzchnię planety tak jak ma to miejsce w kerbalach i No men sky ,ale nie wiem jak to zrobić w unity.

Pomożecie prawda;-)

komentarz zamknięcia: Lod

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 8 sierpnia 2016 przez xydden
 
Najlepsza
Hmm, swoją drogą kerbale są jedną z najlepszych gier jak dla mnie, mają fajnie odwzorowaną fizykę, jak ktoś chce pooglądać to polecam moskita https://m.youtube.com/user/Moskitgp A wracając do tematu: Co dokladnie masz na myśli wracanie na ziemię jak w Kerbalach? Masz na myśli tarcie nagrzewające, a w niektórych przypadkach spalające kabinę, opór atmosfery, odbijanie się od atmosfery po próbie wejścia w nią pod zbyt delikatnym kątem, czy po prostu jak przemieścić się z kosmosu na planetę? W kerbalach jest to po prostu mapa, nie ma tu dużo do tłumaczenia.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Chodzi o samo płynne przejście z planety do kosmosu tzn im dalej jesteśmy od planety tym mniej szczegółów jest a geometria jest coraz prostsza

Przykład

Planet Quadtree LOD na yt nie mogę wklejać linków nwm czemu
komentarz 8 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Hmm, to dokumentacja komponentu LOD group mejbi? https://docs.unity3d.com/Manual/class-LODGroup.html
komentarz 8 sierpnia 2016 przez xydden Gaduła (4,480 p.)
Przydał by się sposób na generowanie proceduralne takiej planety

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w OpenGL, Unity przez Hei Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 20 września 2020 w OpenGL, Unity przez Wiktor Panecki Użytkownik (920 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 806 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w OpenGL, Unity przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...