• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

2016/2017 must-know web development tech

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
420 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w JavaScript przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
Ostatnio udało mi się znaleźć na sieci taki oto filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=sBzRwzY7G-k

Na ile jest on zgodny z prawdą?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Nie chce mi się słuchać, ale patrzę na mindmapę i co widzę?

  • ES6 w 2016/2017? No raczej nie, skoro już mamy ES7 a w przyszłym roku wychodzi ES8 ;)
  • Bower? Browserify? Brak rollupa i npm? So 2014.
  • Brak PostCSS w narzędziach CSS-owych jest bardzo poważnym przeoczeniem.
  • jQuery wciąż na liście?
  • Symfony 2?
  • Apache i nginx w "caching" przy równoczesnym braku Varnisha? Ktoś mocno pojechał.
  • Brak Travisa w CI to jednak przeoczenie.
  • A gdzie Service Workers na tej liście? Przecież to jedna z najważniejszych technologi ostatnich lat w webdevie!
komentarz 8 sierpnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

No to podziwiam ;)

Nie żeby był to jakiś wyczyn. Dla nas, przyzwyczajonych do git clone && cmake, jest to pewnie łatwiejsze od kombinowania gdzie npm to w ogóle udostępnia :D

zaczyna się era HTTP/2.0 

patrzy na wykresy popularności przeglądarek jeszcze parę lat mogę o tym nie myśleć :)

komentarz 8 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

patrzy na wykresy popularności przeglądarek

To na jakieś ruskie chyba patrzysz… ;) http://caniuse.com/#feat=http2

Za kilka lat to będzie prawdopodobnie już QUIC a nie HTTP/2.0. 

komentarz 8 sierpnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Dokładnie na to samo patrzyłem. Nie podarujemy sobie 15-25% rynku, sorry.

Patrzenie na ślimacze tempo w jakim w niektórych krajach spada IE też nie napawa optymizmem.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Ale tu nie ma mowy o żadnym podarowaniu sobie rynku. Przecież HTTP/2.0 jest kompatybilne wstecz. Tutaj raczej dyskutujemy o tym, czy dla danej aplikacji możemy sobie pozwolić na niższą wydajność dla tych 25% niż dla 75% wspierających server push z HTTP/2.0.
1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
To jeśli tak się ośmieszyłem próbując stosować intuicję, to wycofam się z dalszej rozmowy i wrócę do radosnego świata Pythona.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 382 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w HTML i CSS przez lukas Początkujący (440 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 1,130 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w JavaScript przez Bembnias Początkujący (450 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...