• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zamiast PHP?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,158 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w PHP przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Co zamiast PHP, myslalem nad C# i Java, ale nie jestem pewien. Moze cos w ogole innego

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
A co nie pasuję Ci w PHP? Co chciałbyś robić?
komentarz 8 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)

- język posiada wiele specjalistycznych rozwiązań, które można wpoić po długotrwałym pisaniu, tzw. haczyki czy kruczki PHP
- posiada kilka pułapek programistycznych (bezpieczeństwo kodu)
- kod jest interpretowany a nie kompilowany
- ten sam rezultat można osiągnąć wieloma ścieżkami, należy testować je aby wybrać najwydajniejszy
- PHP działa jedynie przy zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania

1
komentarz 8 sierpnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

- kod jest interpretowany a nie kompilowany 

to bardziej zaleta, niż wada.

- PHP działa jedynie przy zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania

zawsze potrzebujesz jakiegos interpretera lub/i kompilatora

4
komentarz 8 sierpnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

- ten sam rezultat można osiągnąć wieloma ścieżkami, należy testować je aby wybrać najwydajniejszy 

Truizm

język posiada wiele specjalistycznych rozwiązań, które można wpoić po długotrwałym pisaniu, tzw. haczyki czy kruczki PHP 

Kolejny truizm. 

Naczytałeś się głupot. W kazdym języku zastaniesz haczyki, kruczki. Brak kompilacji w przypadku webowych języków akurat jest na plus. 

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Jeśli chodzi o server-side to zamiast php można użyć js/java/c#, pytong, co kto woli :D
komentarz 8 sierpnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
FortranMasterRace, tyle w temacie
komentarz 8 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
W tym szkopuł ze pracuje w c/c++ i w asemblerze, web to moje "hobby"
komentarz 8 sierpnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Fortran... napisal kolega wyzej.... jezyk powstal w 1940 roku a kompilator 1941 przepraszam jesli mowie zle nie pamoetam dokladnie.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

W tym szkopuł ze pracuje w c/c++ i w asemblerze, web to moje "hobby"

Co dokładnie robisz? Masz jakiś blog albo co?

komentarz 8 sierpnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
bloga nie mam, pracuej w zone it
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

- PHP działa jedynie przy zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania

Hmm wskaż mi narzędzie które nie wymaga odpowiedniego oprogramowania.

- język posiada wiele specjalistycznych rozwiązań, które można wpoić po długotrwałym pisaniu, tzw. haczyki czy kruczki PHP

 Każdy język ma swoje widzi misie.

kod jest interpretowany a nie kompilowany 

To może node.js ? 

1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

To może node.js ? 

A od kiedy node.js jest kompilowany?

komentarz 22 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

Node.js składa się z silnika V8 (stworzonego przez Google), biblioteki libUV oraz kilku innych bibliotek.

V8 zwiększa wydajność przez kompilację JavaScript do kodu maszynowego przed wykonaniem go,  

Nie wiem jak wygląda sprawa z PHP, ale chyba o to chodzi autorowi by skompilować program co robi node.js 

komentarz 22 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

No tak, silnik V8 ma JiT… z tym, że jakoś nie nazwałbym tego pełnoprawną kompilacją. Zresztą inne silniki JS (np. Chakra) też mają. Już szybciej za kompilację bym uznał AoT dla WebAssembly/asm.js.

Inna rzecz, że silnik V8 to chyba jedyny silnik posiadający wyłącznie tryb JiT bez interpretera, co ma swoje dobre, jak i złe strony.

Niemniej informacja, że node.js opiera się na V8 jest przestarzała. Od czasu, gdy Chakra Core jest open source i cross-platformowa, node.js może stać (na razie jeszcze nieoficjalnie) na dwóch silnikach JS: V8 i Chakra (de facto niekompatybilnych w 100% ze sobą…).

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez TwinEp Nowicjusz (140 p.)
Serwery można stawiać na wszystkich językach (chyba). C# to raczej kobyły, z twoich wymagań najlepszy wybór to Yesod ale chyba słabo je przemyślałeś.
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
  • Strony, które są bardzo skomplikowane są pisane w JVM (nie tylko java) i .NET.
  • Można też pisać w Pythonie.
  • Ruby do aplikacji Webowych też jest dobrym wyborem.
  • Jak lubisz JavaScript to polecam ci go po stronie serwera używając Node.js.
  • Oczywiście gdy nie chcesz pisać aplikacji webowych są też inne języki, ale również wszystkie języki które wymieniłem nadają się również do innych rozwiązań!
  • Pamiętaj, język to nie wszystko!
–2 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2016 przez aleksander_szut Użytkownik (940 p.)
Zamiast PHP można użyć perl ,Ale najlepszym ale najtrudniejszym jest napisanie w C++ tak jak zrobił to kiedyś fb żeby zmiejszyć użycie serwerów o 50% czyli wydają 50% mniej za serwery. Wiem że jest stworzony tłumacz PHP na C++ stworzony właśnie przez fb bo jest mało programistów którzy to umieją PHP i C++
1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
FB nie pisał w C++ a właśnie kompilował z PHP. Z tym 50% też bym uważał, bo swego czasu wąskim gardłem dla HHVM były… operacje na stringach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w PHP przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 294 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2022 w PHP przez mat19 Obywatel (1,580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2020 w PHP przez swill Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...