• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wykorzystanie pamięci skacze nagle powyżej 80%

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
edycja 8 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski

Cześć,

Mam takie pytanko. Od 2 tygodni mam Lenovo z i7 6700HQ i z 8GB pamięci. Często się zdarza, że jej wykorzystanie sięga 80 lub wyżej no i cały sprzęt siada. Spodziewam się, że to może być jakiś ściski soft który zamula mi sprzęt abym kupił program do przyśpieszania pracy komputera.

Czy wykorzystanie pamięci może sięgać powyżej 80% gdy mam odpalone tylko Excela, Outlooka i Chroma. Aha mam tex office 365 - co może być przyczyną no i niestety Win 10.

Dzięki za wszelką pomoc.

 

Poniżej efekt moje łapania procesów bez efektów... jak pamięć jest ponad 90% to zadne okienko nie chce się wyświetlić :(



Igor

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 sierpnia 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
Patrzyłeś w menadżerze zadań co tak pamięć ci zżera?
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Hej - oczywiście ale to jest jak wyczekiwanie na piorun z aparatem. Nigdy nie wiesz kiedy wyskoczy ;) A jak widzę, że mi zmula i tak powoli odpala mi monitor zasobów, że jak już go mam to wraca z powrotem... ale pamiętam ostatnio to był ten DVB czy DBV serwer... czy coś takiego ale nex time szybko zrobię screenshota i dam znać.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
W procesach ustaw sobie ich wyświetlanie na podstawie wykorzystania pamięci i nie wyłączaj tego podczas korzystania z komputera. Gdy ci zamuli to dowiesz się co jest tym potworem zjadającym pamięć.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Łatwo powiedzieć. To ja potrafię.. ale pracować muszę i nie mogę mieć monitora cały czas na wierzchu. Dodałem screena dopiero po tym jak udało mi się okno monitora zasobów wyświetlić.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
edycja 8 sierpnia 2016 przez Mr. Szanowny
Ale to okienko mnie nie interesuję i nic nie wnosi, chodzi mi o pierwszą zakładkę z procesami i tam jaki proces używa tyle pamięci. Tylko ty znasz swój komputer i wiesz co na nim jest zainstalowane. A żeby problem jakiś rozwiązać to potrzeba czasem trochę czasu poświecić.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Wiem, ze nie o to Ci chodziło i rozumiem Twoje pytanie. Z moich obserwacji wynika ze najczęściej i najwięcej pamięci zabiera proces Broadcast DVR server. Ktoś wie po co to jest i czy jest to niezbędne?
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Igor Łęgowski Użytkownik (590 p.)
Mr. Szanowny - bardzo dziękuję za natchnienie i motywację do rozwiązania problemu. Jak często bywa - człowiek nie patrzy na to co ma przed oczami. K woli wyjaśnienia ten DVR server byl połączony ze steamem, który to sam sobie włączył opcję, ze chce streamować gry - LOLLLLOLOLOL. W ustawieniach Win10 oczywiście nic na ten temat nie było ale w steamie już tak.. wyłączyłem uruchamianie przy starcie Win i wyłączyłem streaming... i teraz max mi sięga do 30% wykorzystanie pamięci. Jeszcze raz wielkie dzięki
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Mr. Szanowny Bywalec (2,180 p.)
Bardzo się cieszę, że Ci się udało rozwiązać ten problem - zawsze to doświadczenie co pozwala szybko sobie radzić w takich sytuacjach. Jak widać, trochę cierpliwości i sami jesteśmy wstanie szybko rozwiązywać ciężkie sytuacje :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 2,120 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,055 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...