• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podcasty do nauki angielskiego i niemieckiego

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
882 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
Witam. Szukam stron(y) gdzie znajdę podcasty do nauki angielskiego i niemieckiego więc proszę o pomoc. Odpowiedź z najlepszym(i) linkiem/ami uznam za najlepszą.
komentarz 6 sierpnia 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak chcesz sie osluchac z niemieckim to piosenki beda najlepsze.... w niemczech mowi sie roznie i sa rozne wymowy koncowek np. ig uslyszysz jako -ig lub -iś, -lub sz moeszane z ś, a jezeli chodzi o przymiotniki i ich stopniowanie to -ig....

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
wybrane 7 sierpnia 2016 przez Piotrek Karasiński
 
Najlepsza

Z angielskiego masz podcasty od BBC: http://www.bbc.co.uk/podcasts

BBC jest o tyle jest fajne, że w większości przypadków osoby mówiące używają RP (Received Pronanciation), czyli mówią takim najbardziej "poprawnym" i czystym angielskim.

komentarz 6 sierpnia 2016 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Z tego co czytałem, to BBC jest właśnie nastawione na naukę języka i dostarcza niezbędnych materiałów do jego opanowania, to prawda?
komentarz 7 sierpnia 2016 przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
A są tam podcasty niemieckie? Jeśli nie to podaj jeszcze link do innej strony z podcastami niemieckimi. A i jeszcze jedno, bo wiem jak uczyć się na podcastach z tekstem ale nie rozumiem tych audio jak to z nimi jest. Wytłumacz mi a dam Ci naj.
komentarz 7 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

1) To prawda. Chyba nawet wypuszczają czasami specjalne podcasty dla ludzi z zagranicy, którzy się uczą :) 
2) Nie ma tam podcastów niemieckich, nie uczyłem się niemieckiego od gimnazjum i nigdy mi się za bardzo nie podobał, więc niestety ode mnie nie dostaniesz niczego lepszego niż wyniki wyszukiwania w google :D 
3) Ogólnie tak jak mówił w jednym ze swoich filmików James w filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=GEQhDeNyM8s (ktoś już chyba wstawił to link do engVida) najlepiej jest po prostu luźno słuchać. Nie staraj się nie wiadomo jak skupić żeby zapamiętać każde słowo tylko po prostu słuchaj tak żeby rozumieć ogólny sens, a z czasem będzie co raz lepiej :) Ogólnie obejrzyj sobie ten filmik co podesłałem, bo jest tam sporo dobrych rad.

+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez Przybysz_4444 Gaduła (3,200 p.)
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2016 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)

EnglishVid to seriaa około 20 kanałów prowadzona w róźnych dialektach przez różne osoby :) łącznie około 10 mln subskrybcji, chyba największy tego typu kanał na świecie

 

https://www.youtube.com/user/JamesESL

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 276 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...